Nytårsløbet den 14. januar 2012 
 
           
Nytårsløbet d. 14. januar 2012                     Lang rute 7,8 km                7,8 km      
           
Navn Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
Jørgen Skov LLM 43:33:00 43:33:00 0:00:00        1
Connie Pedersen LLM 39:45:00 40:11:00 0:26:00        2
Lene Friis Hansen Kerteminde 42:00:00 41:33:00 0:27:00        3
Anita Hagelskær Kerteminde 42:00:00 41:32:00 0:28:00        4
Tommy Junge Hansen LLM 34:03:00 33:17:00 0:46:00        5
Erik Andersen Ringe Atletik 37:44:00 38:30:00 0:46:00        6
Aase Andersen Ringe Atletik 37:45:00 38:32:00 0:47:00        7
Vivi Lie LLM 46:04:00 46:51:00    0:47:00        8
Pia Irming Odense 38:00:00 38:53:00 0:53:00        9
Jan Lundin LLM 38:00:00 37:00:00 1:00:00      10
Poul Erik Nielsen Ringe Atletik 50:01:00 48:59:00 1:02:00      11
Thomas Irming Rønninge 32:00:00 30:57:00 1:03:00      12
Jan Pedersen LLM 40:01:00 38:50:00 1:11:00      13
Jens Augustinus LLM 39:52:00 38:25:00 1:27:00      14
Dennis Pallisgaard LLM 36:50:00 35:10:00 1:40:00      15
Dorthe Resehe Nyborg Løbek. 38:00:00 36:16:00 1:44:00      16
Steen Skov Hansen LLM 40:30:00 38:45:00 1:45:00      17
Jens Andreasen LLM 36:55:00 35:01:00 1:54:00      18
Solvej Lorentsen LLM 80:00:00 78:00:00 2:00:00      19
Anna Lundin LLM 39:10:00 37:06:00 2:04:00      20
Kurt Pedersen Vejle SG 35:10:00 33:04:00 2:06:00      21
Erling Jensen LLM 44:44:00 42:36:00 2:08:00      22
Jette Basnov NGIF 52:20:00 49:52:00 2:28:00      23
Kirsten Jacobsen NGIF 52:19:00 49:50:00 2:29:00     24
Poul Pedersen LLM 44:00:00 46:33:00 2:33:00     25
Britt Petersen LLM 41:10:00 38:28:00 2:42:00     26
Jeanette Pedersen LLM 38:22:00 35:37:00 2:45:00     27
Inger Bank NGIF 47:55:00 44:53:00 3:02:00     28
Jens Christensen Svendborg 43:20:00 40:13:00 3:07:00     29
Steen Christiansen LLM 36:15:00 33:05:00 3:10:00     30
Ulla Andersen SG Atletik 41:24:00 38:13:00 3:11:00     31
Anne Haals NGIF 44:44:00 41:29:00 3:15:00     32
Thomas Lindevang LLM 38:01:00 34:37:00 3:24:00     33
Henrik Eriksen Nyborg 42:00:00 38:20:00 3:40:00     34
Ole Larsen Nyborg Løbek. 33:07:00 29:23:00 3:44:00     35
Peter Jensen LLM 41:32:00 37:44:00 3:48:00     36
Claus Abildtrup LLM 43:14:00 39:18:00 3:56:00     37
Gitte Vestergaard LLM 48:48:00 44:48:00 4:00:00     38
Frank Kristensen NGIF 43:33:00 39:27:00 4:06:00     39
Niels Juul Larsen SG Atletik 43:03:00 38:56:00 4:07:00     40
Bjarne Hansen Ryslinge 44:00:00 39:43:00 4:17:00     41
Lasse Meyer Svendborg 46:45:00 41:11:00 5:34:00     42
Marianne Ulrich SG Atletik 52:04:00 46:20:00 5:44:00     43
Pia Jessen SG Atletik 52:30:00 46:37:00 5:53:00     44
Sanne Junge Hansen LLM 53:16:00 46:54:00 6:22:00     45
           
           
           
Nytårsløbet d. 14. januar 2012                       Kort rute   4,6 km  4.6 km      
           
Navn Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Plac.
Per Schleimann Nyborg 45:00:00 44:58:00 0:02:00     1
Rene Andersen Gislev 25:30:00 25:22:00 0:08:00     2
Birgit Pedersen LLM 27:25:00 27:05:00 0:20:00     3
Grethe Hedin Vejle SGIF 35:00:00 34:39:00 0:21:00     4
Anette Andreasen LLM 29:22:00 29:01:00 0:21:00     5
Ulla Groth LLM 54:08:00 54:42:00 0:34:00     6
Rita Thorup NGIF 28:00:00 27:17:00 0:43:00     7
Jørgen Søfeldt NGIF 25:30:00 24:42:00 0:48:00     8
Peter Strandberg Langeskov 22:33:00 21:42:00 0:51:00     9
John Have LLM 25:04:00 24:05:00 0:59:00    10
Bente Kristensen LLM 55:02:00 53:50:00 1:12:00    11
Sven Hedin Vejle SGIF 39:50:00 41:13:00 1:23:00    12
Morten S. Olsen Langeskov 22:41:00 21:17:00 1:24:00    13
Anders Hansen Langeskov 23:00:00 21:18:00 1:42:00    14
Michael Storm Langeskov 28:02:00 26:17:00 1:45:00    15
Kent Larsen Langeskov 27:59:00 26:12:00 1:47:00    16
Kirsten Sørensen LLM 32:50:00 30:55:00 1:55:00    17
Ulla Aagaard LLM 31:30:00 29:34:00 1:56:00    18
Kristoffer Engelbak Langeskov 27:50:00 25:37:00 2:13:00    19
Inge Hansen LLM 57:00:00 54:44:00 2:16:00    20
Kaj Brandt LLM 34:12:00 31:56:00 2:16:00    21
Birgit Sørensen NGIF 34:20:00 31:58:00 2:22:00    22
Marian Jensen LLM 49:00:00 46:36:00 2:24:00    23
Mette Schleimann NGIF 29:30:00 27:03:00 2:27:00    24
Carl Haals NGIF 33:33:00 28:52:00 4:41:00    25
Peter Jensen Nyborg 33:00:00 28:07:00 4:53:00    26
Lilli Mathiasen LLM 35:30:00 29:55:00 5:35:00    27
Kristian Dalgaard Nyborg 30:27:00 24:40:00 5:47:00    28
Ulla Rask LLM 52:49:00 46:12:00 6:37:00    29
Bente Olsen Langeskov 55:00:00 46:38:00 8:22:00    30
Ena Nielsen LLM 58:00:00 48:42:00 9:18:00    31
 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august - Kvinder 10 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

40.59

413

Charlotte Dyreberg

Løbexperten

2

43.04

414

Jette Fløjborg

Løbexperten

3

47.37

433

Anna Lundin

LLM

4

49.44

443

Jeanette Pedersen

LLM

5

49.52

423

Karen Marie Bertelsen

 

6

53.05

412

Pia Irming

 

7

53.06

440

Annette Nielsen

Sanderum Motion

8

55.06

446

Connie Pedersen

LLM

9

55.41

401

Anne Haals

NGIF

10

57.24

431

Lotte Fribo

LLM

11

57.33

426

Ulrikke Henningsen

LLM

12

59.02

453

Karin Buus Aagaard

HFS

13

62.54

451

Lilli Mathiasen

LLM

14

64.19

424

Lisbeth Schiang

 
 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Stavgang 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

42.50

902

Connie Henriksen

Nyborg

2

42.52

903

Mulle Esbernsen

Nyborg

3

42.56

904

Tove Jensen

Kogsbølle

4

55.20

901

Ena Nielsen

LLM

5

55.22

905

Lisbeth Walstrøm

LLM

 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Drenge 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

23.41

1

Steffen Møller

Nyborg

2

24.21

6

Rasmus Ove

Odense

3

29.24

3

Mads Grønhøj

Agedrup

 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Mænd 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

16.33

102

Claus Sørensen

Multiatleten

2

17.44

101

Nicolai Madsen

Nike

3

18.32

100

Jesper Pedersen

OA

4

20.31

129

Lars Dyremose

Fjordager

5

20.34

159

Brian Conradsen

 

6

20.47

131

Svend Olsen

OGF

7

21.46

109

Jegan Manoharan

 

8

22.05

133

Henrik Andresen

 

9

22.20

119

Jan Madsen Andersen

Fjordager

10

22.23

140

Tommy Junge Hansen

LLM

11

22.37

155

Christian Sivertsen

 

12

22.51

143

Steen Jeppesen

 

13

22.55

425

Lars Rytter Sørensen

Kerteminde Motion

14

23.12

162

Niels Nielsen

Sanderum

15

23.15

126

Andrè Friis Møller

 

16

23.48

114

Henrik Nielsen

 

17

23.49

145

Nicolai Jacobsen

 

18

24.09

172

Bøje Jensen

 

19

24.18

164

Søren Ove

OTK

20

24.23

158

Nick Stentebjerg

 

21

24.38

171

Jesper Sørensen

 

22

24.45

156

Jan Lundin

 

23

25.26

125

Alex Dam

 

24

26.04

136

Søren Bertelsen

 

25

26.44

120

Bent Rasmussen

 

26

27.00

105

Hans Rasmussen

HC Anderledes

27

28.41

118

Torben Jepsen

 

28

29.08

148

Rene Nielsen

 

29

29.11

144

Jørgen Skov

LLM

30

29.16

177

Lars Pedersen

 

31

29.45

154

Poul Pedersen

LLM

32

30.00

165

Bjørn Friis

 

33

30.51

167

Thomas Thorhøj

 

34

31.07

107

Erik Koch

 

35

32.06

181

Kaj Brandt

LLM

36

32.30

123

Henrik Eskildsen

 

37

33.30

124

Anders Broen

 

38

33.50

116

Mads Alberg

 

39

34.06

111

Morten Petersen

 

40

35.41

122

Mogens Lindholm

 

41

42.19

139

Kristian Rasmusen

Ringe GF

42

47.56

176

Sven Hedin

Vejle SG & IF

 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Kvinder 5 km 
 

Placering Tid Nr Navn Klub / By
1 23.46 134 Tina Pedersen  
2 24.26 169 Anne Berg Rasmussen  
3 25.08 117 Karen Tingsgaard  
4 26.52 135 Lis Cardel  
5 27.36 173 Joan Nørgaard  
6 27.48 170 Lene Westergaard LLM
7 28.37 168 Pernille Magnussen Fjordager
8 28.42 180 Lucy Chègina Wanjaw OTK
9 28.45 146 Julie Jørgensen  
10 29.01 113 Birgitte Larsen  
11 29.42 141 Lene Hennie LLM
12 29.47 151 Birgit Pedersen LLM
13 29.52 163 Bente Rasmussen Sanderum
14 30.04 179 Helle Vihan  
15 30.06 103 Britt Nielsen  
16 30.24 128 Jenny Isaksen OGF
17 30.28 127 Majken Grønhøj OGF
18 30.52 166 Karina Thorhøj  
19 31.00 106 Majbrit Koch  
20 31.08 137 Susan Pedersen  
21 31.52 174 Maj Britt Stenner  
22 31.58 138 Anette jensen  
23 32.18 152 Vivi Lie LLM
24 32.19 142 Sanne Junge Hansen LLM
25 32.44 147 Pernille Nielsen  
26 32.45 149 Kirsten Nielsen  
27 32.50 121 Birgit Hartung  
28 33.10 108 Sofie Haals NGIF
29 33.23 178 Jytte Thomsen  
30 33.24 150 Grethe Bertelsen  
31 33.25 153 Anette Andreasen LLM
32 34.09 110 Lone Petersen  
33 34.26 130 Dorthe Nielsen Kerteminde
34 34.27 104 Jane Rasmussen HC Anderledes
35 34.57 161 Ulla Ågaard LLM
36 34.58 160 Kirsten Sørensen LLM
37 35.54 132 Britta Olsen OGF
38 37.52 112 Anne Birgitte Rasmussen  
39 38.27 157 Lene Blanke  
40 39.16 175 Grethe Hedin Vejle SG & IF
41 45.47 115 Ann-Louise Wessel  
 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Mænd 10 km 
 

Placering Tid Nr Navn Klub / By
1 34.00 403 Rinni Hansen OA
2 37.02 410 Alf Riisom OA
3 38.09 459 Kim Vang Løbexperten
4 40.17 405 Flemming Andersen Fjordager
5 40.21 404 Klaus Weisdal Fjordager
6 40.41 417 Torben Larsen Kerteminde Motion
7 41.32 411 Thomas Irming  
8 42.30 422 Jens Nibe Kerteminde Motion
9 42.55 420 Nicolai Serop Kerteminde Motion
10 42.59 429 Kristian Lauge Jørgensen Fjordager
11 43.38 406 Gunner Solsø Fjordager
12 43.49 421 Mads Blirup Kerteminde Motion
13 43.57 458 Steffen Lyder  
14 44.31 456 Steffen Palm  
15 44.32 428 Steffen Toft Lie LLM
16 44.47 419 Jørn Nielsen Kerteminde Motion
17 45.02 457 Rene Jensen  
18 46.02 444 Kasper Frydendal LLM
19 46.07 439 Jens Sørensen  
20 46.19 432 Jens Andreasen LLM
21 46.34 441 Henning Rud Petersen LLM
22 46.39 427 Allan Grundsøe OO
23 46.46 461 Kurt Pedersen Vejle SG & IF
24 47.07 409 Christian Stevn  
25 47.30 450 Peter Jensen LLM
26 47.55 418 Peter Schmidt LLM
27 48.11 430 Søren Jacobsen  
28 48.16 442 Thomas Lindevang LLM
29 48.31 408 Claus Batiste HC Anderledes
30 48.57 448 Jacob Lei  
31 48.58 416 Andre Kreul  
32 49.14 400 Steen Skov Hansen LLM
33 49.32 462 Peter Wihan  
34 49.44 454 Peter Stenner  
35 49.52 438 Bjarne Rasmussen Sanderum Motion
36 50.12 407 Leif Bjerre HC Anderledes
37 50.35 436 Jørgen Ole Thomassen Glamsbjerg Motion
38 51.00 402 Lars Ole Johnsen  
39 52.17 455 Torben Aagaard HFS
40 52.18 445 Jan Pedersen LLM
41 52.21 447 Ronny Magnussen Fjordager
42 53.29 437 Henrik Greve Jensen  
43 54.51 460 Michael Melvang  
44 55.09 463 John Petersen  
45 55.19 449 Keld Rasmussen  
46 56.35 434 Bent Blanke  
47 57.12 452 Henrik Aagaard  
48 64.20 435 Andreas Blanke  
 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Piger 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

21.09

2

Sabrina Møller

Nyborg

2

30.06

7

Kristine Hjerild Neldeborg

LLM

3

33.38

5

Kathrine Dyremose

Ferritslev

4

33.39

4

Camilla Bjerregaard

Ferritslev

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Kvinder 10 km. 
 

 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

48.52

413

Anna Lundin

LLM

2

49.54

409

Tine Kuglebjerg

Odense

3

50.57

429

Jeanette Pedersen

LLM

4

51.18

421

Karen Marie Bertelsen

Nr. Lyndelse

5

53.00

428

Connie Pedersen

LLM

6

55.19

418

Ulrikke Henningsen

LLM

7

63.12

405

Irene Sommer

Fjordager

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Drenge 5 km. 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

24.11

2

Steffen Kjær Møller

.

2

28.32

4

Mathias Schack

.

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Kvinder 5 km. 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

20.25

112

Annika Skov

Multiatleten

2

23.53

135

Anette Nielsen

Sanderum Motion

3

23.58

152

Britt Petersen

LLM

4

24.18

147

Tina Pedersen

.

5

24.31

148

Naja Timmermann

LLM

6

25.59

114

Anne Berg Rasmussen

.

7

26.41

122

Louise Nørregaard

.

8

27.40

117

Gitte Nicolaisen

LLM

9

27.44

110

Pernille Magnussen

Fjordager

10

28.05

131

Sanne Junge Hansen

LLM

11

28.26

139

Dorthe Vildsø

LLM

12

28.39

116

Jette Nielsen

OGF

13

28.43

127

Lene Larsen

.

14

28.44

132

Rikke Schack

.

15

28.47

101

Annette Fredsgaard

Fjordager

16

28.58

105

Dorte Sørensen

Fjordager

17

29.04

128

Lene Rasmussen

OGF

18

29.07

100

Ulla Kobborg

Fjordager

19

29.09

115

Birgitte Larsen

.

20

29.10

142

Birgit Pedersen

LLM

21

29.41

107

Marian Nielsen

Fjordager

22

30.01

124

Sonja Esbjerg

.

23

30.30

136

Lilli Mathiasen

LLM

24

31.05

126

Gyda Hansen

Fjordager

25

31.14

108

Lis Kaspersen

Fjordager

26

31.22

103

Birgitte Johansen

Fjordager

27

31.27

113

Anita Olsen

.

28

31.29

145

Vivi Lie Tofte

LLM

29

31.57

146

Nina Aagaard

Kerteminde

30

32.10

153

Majbritt Stenner

.

31

34.18

102

Heidi Hansen

Fjordager

32

34.40

111

Vivi Pedersen

Kerteminde

33

34.41

120

Anne Birgitte Rasmusen

.

34

38.33

143

Grete Hedin

Vejle SG & IF

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Mænd 10 km. 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

37.50

424

Anders Pedersen

Sparta

2

39.52

404

Hans Andersen

Fjordager

3

40.23

403

Jan Andersen

Fjordager

4

41.31

411

Sven Olsen

OA/OGF

5

43.16

423

Steffen Toft Lie

LLM

6

43.35

426

Steffen Lyder

Refsvindinge

7

44.49

425

Jørgen Nielsen

Kerteminde Motion

8

44.51

416

Bent Jespersen

Korup

9

44.57

402

Henrik Bo Jensen

Fjordager

10

46.06

427

Steffen Palm

Øksendrup

11

46.56

436

Casper Nielsen

Rågelund

12

47.39

434

Flemming Sørensen

Odense

13

47.43

435

Rasmus Jensen

Odense

14

47.49

417

Sven Mortensen

OGF

15

47.50

431

Lars Rytter

Kerteminde Motion

16

48.03

412

Steen Skov Hansen

LLM

17

48.28

432

Henning Rud Petersen

Langeskov

18

48.35

433

Preben Stenner

Langeskov

19

48.36

410

Søren Jacobsen

Langeskov

20

48.41

414

Steen Christiansen

LLM

21

49.57

406

Per Tolbøll

Fjordager

22

50.58

430

Thomas Lindevang

LLM

23

52.53

401

Henning Arentsen

Fjordager

24

53.29

415

Michael Rasmussen

OGF

25

56.20

422

Ib Rosendahl

Avnslev

26

56.53

420

Michael Melvang

Langeskov

27

57.03

408

Keld Rasmussen

Langeskov

28

59.00

419

Jørgen Skov

LLM

29

60.37

437

Stefan W. Andersen

Rågelund

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Stavgang 5 km. 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

45.20

904

Ulla Prangsgaard

LLM

2

47.13

903

Marianne Hansen

.

3

52.58

901

Gudrun Holm

Vissenbjerg

4

55.25

902

Bente kristensen

.

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Piger 5 km. 
 

 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

21.03

1

Sabrina Kjær Møller

.

2

22.12

3

Maria Juul Nielsen

.

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Mænd 5 km. 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

19.35

137

Anders Andreasen

.

2

20.41

130

Tommy Junge Hansen

LLM

3

22.00

150

Jacob Thrane

.

4

23.23

134

Niels Nielsen

Sanderum Motion

5

24.00

151

Peter Jensen

LLM

6

24.24

121

Henrik Nielsen

.

7

24.38

123

Ljacob Friis Larsen

.

8

25.05

118

Bent Rasmussen

.

9

25.37

140

Søren Bertelsen

.

10

25.41

149

Ole Thrane

.

11

27.39

129

Allan Motch Olsen

OGF

12

27.52

109

Jens Madsen

Fjordager

13

28.17

138

Keld R. Jensen

Nyborg Løb

14

28.40

141

Poul Pedersen

LLM

15

29.26

119

John Christophersen

LLM

16

29.44

154

Per Rasmussen

.

17

31.33

125

Mogens Christiansen

.

18

32.14

155

Kaj Brandt

LLM

19

36.48

133

Kristian L. Rasmusen

Ringe

20

44.56

144

Sven Hedin

Vejle SG & IF

 
 Nytårsløbet den 15. januar 2011 
 
           
Nytårsløbet d. 15. januar 2011                     Lang rute 7,8 km        
           
Navn Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference      Plac.
Inger Bank Nyborg 46:46:00 46:46:00 0:00:00 1
Erik Andersen Ringe Atletik 39:17:00 39:26:00 0:09:00 2
Jens Andreasen LLM 35:02:00 34:47:00 0:15:00 3
Poul Pedersen LLM 44:00:00 44:17:00 0:17:00 4
Tummy Junge Hansen LLM 33:49:00 33:24:00 0:25:00 5
Kurt Pedersen Vejle Allested 34:18:00 34:45:00 0:27:00 6
Peter Schmidt LLM 37:05:00 36:29:00 0:36:00 7
Tobias Pedersen Ringe Atletik 39:51:00 39:14:00 0:37:00 8
Peter Thomsen Ringe Atletik 39:56:00 39:12:00 0:44:00 9
Jeanette Pedersen LLM 37:41:00 36:46:00 0:55:00 10
Jørgen Skov LLM 42:00:00 42:56:00 0:56:00 11
Jen Pedersen LLM 39:14:00 38:13:00 1:01:00 12
Thomas Irming Rønninge 32:30:00 31:28:00 1:02:00 13
Gitte Vestergaard LLM 46:10:00 45:02:00 1:08:00 14
Åse Andersen Ringe Atletik 38:00:00 39:16:00 1:16:00 15
Dennis Pallisgaard LLM 36:45:00 35:24:00 1:21:00 16
Connie Pedersen LLM 38:57:00 40:27:00 1:30:00 17
Ulrike Henningsen LLM 45:00:00 43:29:00 1:31:00 18
Anne Haals NGIF 44:51:00 43:05:00 1:46:00 19
Steffen Lie LLM 32:10:00 30:22:00 1:48:00 20
Jens Augustinus LLM 40:49:00 39:01:00 1:48:00 21
Steen Skov Hansen LLM 46:25:00 44:24:00 2:01:00 22
Pia Irming Odense 43:00:00 40:58:00 2:02:00 23
Bjarne Hansen Ryslinge 40:00:00 37:56:00 2:04:00 24
Susanne Hebsgaard Ringe Atletik 48:00:00 45:17:00 2:43:00 25
Marianne Lund 42K 37:20:00 34:36:00 2:44:00 26
Lene Hennie LLM 42:03:00 44:49:00 2:46:00 27
Anna Lundin LLM 42:00:00 39:12:00 2:48:00 28
Jan Larsen LLM 46:00:00 43:00:00 3:00:00 29
Lotte Fribo LLM 42:58:00 46:27:00 3:29:00 30
Vivi Lie LLM 50:42:00 46:53:00 3:49:00 31
Nicki Hansen Odense 39:15:00 35:12:00 4:03:00 32
Dorte Reseke Nyborg 42:10:00 37:46:00 4:24:00 33
Ole Larsen Nyborg 36:17:00 30:09:00 6:08:00 34
Henrik Eriksen Nyborg 46:17:00 39:32:00 6:45:00 35
Herløv Hansen Hillerslev 39:39:00   39:39:00 36
John Petersen Langeskov   43:17:00 43:17:00 37
           
           
           
Nytårsløbet d. 15. januar 2011                       Kort rute   4,6 km        
           
Navn Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Plac.
Kirsten Sørensen LLM 32:10:00 32:10:00 0:00:00 1
Grete Hedin Vejle Allested 34:00:00 34:14:00 0:14:00 2
Birgit Pedersen LLM 27:40:00 27:18:00 0:22:00 3
Ulla Rask LLM 52:01:00 52:27:00 0:26:00 4
Gitte Nicolaisen LLM 27:00:00 26:30:00 0:30:00 5
Anne Poulsen NGIF 26:28:00 25:55:00 0:33:00 6
Peter Habsgaard Ringe 27:00:00 26:22:00 0:38:00 7
Jørgen Søfeldt NGIF 29:00:00 28:03:00 0:57:00 8
Sandra Lie LLM 27:24:00 26:17:00 1:07:00 9
Niels Frederiksen NGIF 24:11:00 25:30:00 1:19:00 10
Dorte Vildsø LLM 27:48:00 26:26:00 1:22:00 11
Ulla Aagaard LLM 35:00:00 33:23:00 1:37:00 12
Anne Christina Hansen Nyborg 33:00:00 31:19:00 1:41:00 13
Anders Munch Hansen Nyborg 32:00:00 33:51:00 1:51:00 14
Jette Basnov NGIF 34:00:00 32:08:00 1:52:00 15
Rasmus Poulsen NGIF 23:00:00 21:00:00 2:00:00 16
Ulla Groth LLM 51:06:00 53:07:00 2:01:00 17
Sanne Junge Hansen LLM 32:00:00 29:44:00 2:16:00 18
Mette Schliemann Nyborg 36:00:00 33:15:00 2:45:00 19
Else Ladefoged Nyborg 36:00:00 33:14:00 2:46:00 20
Per Schliemann Nyborg 45:00:00 41:22:00 3:38:00 21
Carl Haals NGIF 31:33:00 27:45:00 3:48:00 22
Ingrid Brandum Odense 55:00:00 50:06:00 4:54:00 23
Charly Brandum Odense 55:00:00 49:58:00 5:02:00 24
Marian Jensen LLM 49:00:00 43:48:00 5:12:00 25
Bent Aslerin Nyborg 40:00:00 34:29:00 5:31:00 26
Bente Kristensen LLM 59:05:00 52:29:00 6:36:00 27
John Have LLM 37:00:00 43:43:00 6:43:00 28
Inge Hansen LLM 60:00:00 53:09:00 6:51:00 29
 
 Nytårsløbet den 16. januar 2010 
 
           
           
Nytårsløbet d. 16. januar 2010                       Lang rute 7,8 km        
           
Navn Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference Plac.
Anne Halls NGIF 42:46:00 42:43:00 0:03:00 1
Svend Mortensen Odense 34:50:00 34:57:00 0:07:00 2
Martin Pedersen Odense 38:59:00 38:52:00 0:07:00 3
Thomas lindevang LLM 37:47:00 37:56:00 0:09:00 4
Niels Frederiksen NGIF 42:47:00 42:34:00 0:13:00 5
Jette Fløjborg LLM 34:00:00 33:46:00 0:14:00 6
Jeanette Jedersen LLM 37:57:00 37:41:00 0:16:00 7
Jørgen Skov LLM 42:55:00 42:36:00 0:19:00 8
Connie Pedersen LLM 39:18:00 39:40:00 0:22:00 9
Michael Andersen Morud 38:00:00 37:37:00 0:23:00 10
Susan Pedersen Odense 46:46:00 47:13:00 0:27:00 11
Tommy Junge Hansen LLM 33:58:00 33:19:00 0:39:00 12
Anna Lundin LLM 43:00:00 43:40:00 0:40:00 13
Inger Bank NGIF 48:03:00 47:21:00 0:42:00 14
Åse Andersen Ringe 38:00:00 38:43:00 0:43:00 15
Dennis Pallisgaard LLM 38:00:00 37:03:00 0:57:00 16
Henning Larsen Glamsbjerg 41:01:00 42:00:00 0:59:00 17
Peter Schmidt LLM 37:20:00 36:20:00 1:00:00 18
Rene Andersen Ringe 40:36:00 41:36:00 1:00:00 19
Jan Pedersen LLM 39:14:00 38:09:00 1:05:00 20
Kaj Brandt LLM 47:20:00 48:31:00 1:11:00 21
Poul Erik Nielsen Ringe 48:00:00 49:12:00 1:12:00 22
Jørn Ole Thomasem Glamsbjerg 39:46:00 38:05:00 1:41:00 23
Gitte Vestergaard NGIF 43:13:00 44:59:00 1:46:00 24
Thomas Frank Rønninge 35:07:00 33:21:00 1:46:00 25
Ulrikke Henningsen LLM 47:02:00 44:19:00 2:43:00 26
Lars Frederiksen LLM 41:28:00 38:41:00 2:47:00 27
Jens Andreasen LLM 37:50:00 35:00:00 2:50:00 28
John Jensen LLM 43:57:00 40:59:00 2:58:00 29
Lene Hennie LLM 48:07:00 45:08:00 2:59:00 30
Jan Larsen LLM 45:00:00 41:52:00 3:08:00 31
Christina Plough Vejle/Allested 40:00:00 44:17:00 4:17:00 32
Sanne Junge Hansen LLM 50:00:00 45:10:00 4:50:00 33
Peter Jensen LLM 45:32:00 40:23:00 5:09:00 34
Kjell Sjøgaard LLM 47:50:00 41:30:00 6:20:00 35
Steen Hansen LLM 37:30:00 45:00:00 7:30:00 36
Erik Andersen Ringe 40:00:00   40:00:00 37
Dorthe Geertsen Odense 46:50:00   46:50:00 38
Anders Pedersen Glamsbjerg 51:25:00   51:25:00 39
           
           
           
LANGESKOV LØB & MOTION      
           
Nytårsløbet d. 16. januar 2010                       Kort rute   4,6 km        
           
Navn Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Plac.
Anette Andreasen LLM 28:12:00 28:07:00 0:05:00 1
Kirsten Sørensen LLM 33:10:00 32:38:00 0:32:00 2
Birgit Pedersen LLM 28:05:00 27:30:00 0:35:00 3
Poul Pedersen LLM 28:00:00 27:20:00 0:40:00 4
Sebrine Møller NGIF 21:36:00 20:53:00 0:43:00 5
Steffen Møller NGIF 22:59:00 23:44:00 0:45:00 6
Klaus Møller NGIF 21:44:00 20:57:00 0:47:00 7
Markus Ellemann Odense 26:00:00 26:58:00 0:58:00 8
Hanne Pedersen Glamsbjerg 46:35:00 45:35:00 1:00:00 9
Grethe Hedin Vejle/Allested 35:00:00 36:10:00 1:10:00 10
Kent Hansen   27:12:00 28:28:00 1:16:00 11
Lauge Hedegaard Nyborg 26:47:00 25:24:00 1:23:00 12
Christian Møller NGIF 27:27:00 25:59:00 1:28:00 13
Marian Jensen LLM 44:05:00 45:34:00 1:29:00 14
Sven Hedin Vejle/Allested 38:05:00 39:51:00 1:46:00 15
Kristian Rasmussen Ringe 28:00:00 30:44:00 2:44:00 16
Onur Tunccan OGF 21:00:00 23:50:00 2:50:00 17
Jeanne Rasmussen Glamsbjerg 33:26:00 30:32:00 2:54:00 18
Lisbeth Christensen LLM 34:31:00 31:06:00 3:25:00 19
Åse Skovbo LLM 35:04:00 31:25:00 3:39:00 20
Gitte Hedegaard Nyborg 29:50:00 25:29:00 4:21:00 21
Sif Clausen LLM 29:30:00 25:05:00 4:25:00 22
Britta Nielsen NGIF 31:46:00 27:05:00 4:41:00 23
Irene Jensen LLM 50:48:00 46:04:00 4:44:00 24
Mette Grøftehauge LLM 50:47:00 46:02:00 4:45:00 25
Anne Marie Thomasen Glamsbjerg 40:00:00   40:00:00 26