Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Kvinder 10 km. 
 

 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

48.52

413

Anna Lundin

LLM

2

49.54

409

Tine Kuglebjerg

Odense

3

50.57

429

Jeanette Pedersen

LLM

4

51.18

421

Karen Marie Bertelsen

Nr. Lyndelse

5

53.00

428

Connie Pedersen

LLM

6

55.19

418

Ulrikke Henningsen

LLM

7

63.12

405

Irene Sommer

Fjordager

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Drenge 5 km. 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

24.11

2

Steffen Kjær Møller

.

2

28.32

4

Mathias Schack

.

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Kvinder 5 km. 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

20.25

112

Annika Skov

Multiatleten

2

23.53

135

Anette Nielsen

Sanderum Motion

3

23.58

152

Britt Petersen

LLM

4

24.18

147

Tina Pedersen

.

5

24.31

148

Naja Timmermann

LLM

6

25.59

114

Anne Berg Rasmussen

.

7

26.41

122

Louise Nørregaard

.

8

27.40

117

Gitte Nicolaisen

LLM

9

27.44

110

Pernille Magnussen

Fjordager

10

28.05

131

Sanne Junge Hansen

LLM

11

28.26

139

Dorthe Vildsø

LLM

12

28.39

116

Jette Nielsen

OGF

13

28.43

127

Lene Larsen

.

14

28.44

132

Rikke Schack

.

15

28.47

101

Annette Fredsgaard

Fjordager

16

28.58

105

Dorte Sørensen

Fjordager

17

29.04

128

Lene Rasmussen

OGF

18

29.07

100

Ulla Kobborg

Fjordager

19

29.09

115

Birgitte Larsen

.

20

29.10

142

Birgit Pedersen

LLM

21

29.41

107

Marian Nielsen

Fjordager

22

30.01

124

Sonja Esbjerg

.

23

30.30

136

Lilli Mathiasen

LLM

24

31.05

126

Gyda Hansen

Fjordager

25

31.14

108

Lis Kaspersen

Fjordager

26

31.22

103

Birgitte Johansen

Fjordager

27

31.27

113

Anita Olsen

.

28

31.29

145

Vivi Lie Tofte

LLM

29

31.57

146

Nina Aagaard

Kerteminde

30

32.10

153

Majbritt Stenner

.

31

34.18

102

Heidi Hansen

Fjordager

32

34.40

111

Vivi Pedersen

Kerteminde

33

34.41

120

Anne Birgitte Rasmusen

.

34

38.33

143

Grete Hedin

Vejle SG & IF

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Mænd 10 km. 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

37.50

424

Anders Pedersen

Sparta

2

39.52

404

Hans Andersen

Fjordager

3

40.23

403

Jan Andersen

Fjordager

4

41.31

411

Sven Olsen

OA/OGF

5

43.16

423

Steffen Toft Lie

LLM

6

43.35

426

Steffen Lyder

Refsvindinge

7

44.49

425

Jørgen Nielsen

Kerteminde Motion

8

44.51

416

Bent Jespersen

Korup

9

44.57

402

Henrik Bo Jensen

Fjordager

10

46.06

427

Steffen Palm

Øksendrup

11

46.56

436

Casper Nielsen

Rågelund

12

47.39

434

Flemming Sørensen

Odense

13

47.43

435

Rasmus Jensen

Odense

14

47.49

417

Sven Mortensen

OGF

15

47.50

431

Lars Rytter

Kerteminde Motion

16

48.03

412

Steen Skov Hansen

LLM

17

48.28

432

Henning Rud Petersen

Langeskov

18

48.35

433

Preben Stenner

Langeskov

19

48.36

410

Søren Jacobsen

Langeskov

20

48.41

414

Steen Christiansen

LLM

21

49.57

406

Per Tolbøll

Fjordager

22

50.58

430

Thomas Lindevang

LLM

23

52.53

401

Henning Arentsen

Fjordager

24

53.29

415

Michael Rasmussen

OGF

25

56.20

422

Ib Rosendahl

Avnslev

26

56.53

420

Michael Melvang

Langeskov

27

57.03

408

Keld Rasmussen

Langeskov

28

59.00

419

Jørgen Skov

LLM

29

60.37

437

Stefan W. Andersen

Rågelund

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Stavgang 5 km. 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

45.20

904

Ulla Prangsgaard

LLM

2

47.13

903

Marianne Hansen

.

3

52.58

901

Gudrun Holm

Vissenbjerg

4

55.25

902

Bente kristensen

.

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Piger 5 km. 
 

 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

21.03

1

Sabrina Kjær Møller

.

2

22.12

3

Maria Juul Nielsen

.

 
 Langeskovløbet Tirsdag den 17. august 2010 - Mænd 5 km. 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

19.35

137

Anders Andreasen

.

2

20.41

130

Tommy Junge Hansen

LLM

3

22.00

150

Jacob Thrane

.

4

23.23

134

Niels Nielsen

Sanderum Motion

5

24.00

151

Peter Jensen

LLM

6

24.24

121

Henrik Nielsen

.

7

24.38

123

Ljacob Friis Larsen

.

8

25.05

118

Bent Rasmussen

.

9

25.37

140

Søren Bertelsen

.

10

25.41

149

Ole Thrane

.

11

27.39

129

Allan Motch Olsen

OGF

12

27.52

109

Jens Madsen

Fjordager

13

28.17

138

Keld R. Jensen

Nyborg Løb

14

28.40

141

Poul Pedersen

LLM

15

29.26

119

John Christophersen

LLM

16

29.44

154

Per Rasmussen

.

17

31.33

125

Mogens Christiansen

.

18

32.14

155

Kaj Brandt

LLM

19

36.48

133

Kristian L. Rasmusen

Ringe

20

44.56

144

Sven Hedin

Vejle SG & IF

 
 Nytårsløbet den 16. januar 2010 
 
           
           
Nytårsløbet d. 16. januar 2010                       Lang rute 7,8 km        
           
Navn Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference Plac.
Anne Halls NGIF 42:46:00 42:43:00 0:03:00 1
Svend Mortensen Odense 34:50:00 34:57:00 0:07:00 2
Martin Pedersen Odense 38:59:00 38:52:00 0:07:00 3
Thomas lindevang LLM 37:47:00 37:56:00 0:09:00 4
Niels Frederiksen NGIF 42:47:00 42:34:00 0:13:00 5
Jette Fløjborg LLM 34:00:00 33:46:00 0:14:00 6
Jeanette Jedersen LLM 37:57:00 37:41:00 0:16:00 7
Jørgen Skov LLM 42:55:00 42:36:00 0:19:00 8
Connie Pedersen LLM 39:18:00 39:40:00 0:22:00 9
Michael Andersen Morud 38:00:00 37:37:00 0:23:00 10
Susan Pedersen Odense 46:46:00 47:13:00 0:27:00 11
Tommy Junge Hansen LLM 33:58:00 33:19:00 0:39:00 12
Anna Lundin LLM 43:00:00 43:40:00 0:40:00 13
Inger Bank NGIF 48:03:00 47:21:00 0:42:00 14
Åse Andersen Ringe 38:00:00 38:43:00 0:43:00 15
Dennis Pallisgaard LLM 38:00:00 37:03:00 0:57:00 16
Henning Larsen Glamsbjerg 41:01:00 42:00:00 0:59:00 17
Peter Schmidt LLM 37:20:00 36:20:00 1:00:00 18
Rene Andersen Ringe 40:36:00 41:36:00 1:00:00 19
Jan Pedersen LLM 39:14:00 38:09:00 1:05:00 20
Kaj Brandt LLM 47:20:00 48:31:00 1:11:00 21
Poul Erik Nielsen Ringe 48:00:00 49:12:00 1:12:00 22
Jørn Ole Thomasem Glamsbjerg 39:46:00 38:05:00 1:41:00 23
Gitte Vestergaard NGIF 43:13:00 44:59:00 1:46:00 24
Thomas Frank Rønninge 35:07:00 33:21:00 1:46:00 25
Ulrikke Henningsen LLM 47:02:00 44:19:00 2:43:00 26
Lars Frederiksen LLM 41:28:00 38:41:00 2:47:00 27
Jens Andreasen LLM 37:50:00 35:00:00 2:50:00 28
John Jensen LLM 43:57:00 40:59:00 2:58:00 29
Lene Hennie LLM 48:07:00 45:08:00 2:59:00 30
Jan Larsen LLM 45:00:00 41:52:00 3:08:00 31
Christina Plough Vejle/Allested 40:00:00 44:17:00 4:17:00 32
Sanne Junge Hansen LLM 50:00:00 45:10:00 4:50:00 33
Peter Jensen LLM 45:32:00 40:23:00 5:09:00 34
Kjell Sjøgaard LLM 47:50:00 41:30:00 6:20:00 35
Steen Hansen LLM 37:30:00 45:00:00 7:30:00 36
Erik Andersen Ringe 40:00:00   40:00:00 37
Dorthe Geertsen Odense 46:50:00   46:50:00 38
Anders Pedersen Glamsbjerg 51:25:00   51:25:00 39
           
           
           
LANGESKOV LØB & MOTION      
           
Nytårsløbet d. 16. januar 2010                       Kort rute   4,6 km        
           
Navn Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Plac.
Anette Andreasen LLM 28:12:00 28:07:00 0:05:00 1
Kirsten Sørensen LLM 33:10:00 32:38:00 0:32:00 2
Birgit Pedersen LLM 28:05:00 27:30:00 0:35:00 3
Poul Pedersen LLM 28:00:00 27:20:00 0:40:00 4
Sebrine Møller NGIF 21:36:00 20:53:00 0:43:00 5
Steffen Møller NGIF 22:59:00 23:44:00 0:45:00 6
Klaus Møller NGIF 21:44:00 20:57:00 0:47:00 7
Markus Ellemann Odense 26:00:00 26:58:00 0:58:00 8
Hanne Pedersen Glamsbjerg 46:35:00 45:35:00 1:00:00 9
Grethe Hedin Vejle/Allested 35:00:00 36:10:00 1:10:00 10
Kent Hansen   27:12:00 28:28:00 1:16:00 11
Lauge Hedegaard Nyborg 26:47:00 25:24:00 1:23:00 12
Christian Møller NGIF 27:27:00 25:59:00 1:28:00 13
Marian Jensen LLM 44:05:00 45:34:00 1:29:00 14
Sven Hedin Vejle/Allested 38:05:00 39:51:00 1:46:00 15
Kristian Rasmussen Ringe 28:00:00 30:44:00 2:44:00 16
Onur Tunccan OGF 21:00:00 23:50:00 2:50:00 17
Jeanne Rasmussen Glamsbjerg 33:26:00 30:32:00 2:54:00 18
Lisbeth Christensen LLM 34:31:00 31:06:00 3:25:00 19
Åse Skovbo LLM 35:04:00 31:25:00 3:39:00 20
Gitte Hedegaard Nyborg 29:50:00 25:29:00 4:21:00 21
Sif Clausen LLM 29:30:00 25:05:00 4:25:00 22
Britta Nielsen NGIF 31:46:00 27:05:00 4:41:00 23
Irene Jensen LLM 50:48:00 46:04:00 4:44:00 24
Mette Grøftehauge LLM 50:47:00 46:02:00 4:45:00 25
Anne Marie Thomasen Glamsbjerg 40:00:00   40:00:00 26
 
 Nytårsløbet den 17. januar 2009 
 
         
Nytårsløbet d. 17. januar 2009                         Lang rute 7,8 km      
         
Navn Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference
Dorte Vildsø LLM 44:27:00 44:34:00 0:07:00
Lisbeth Alexandersen NGIF 48:03:00 48:11:00 0:08:00
Thomsa Lindevang LLM 35:23:00 35:11:00 0:12:00
Mark Tune Odense 26:10:00 26:26:00 0:16:00
Ole Frank Rasmussen LLM 31:08:00 30:50:00 0:18:00
Niels Frederiksen NGIF 42:17:00 42:48:00 0:31:00
Gitte Vestergaard LLM 43:15:00 42:40:00 0:35:00
Erik Andersen Ringe 38:47:00 39:24:00 0:37:00
Asta Alexandersen NGIF 38:47:00 38:07:00 0:40:00
Jeanette Pedersen LLM 36:41:00 37:21:00 0:40:00
Tommy Junge Hansen LLM 34:22:00 33:37:00 0:45:00
Peter Jensen LLM 37:25:00 36:30:00 0:55:00
Jørgen Skov LLM 43:55:00 42:57:00 0:58:00
Aase Andersen Ringe 39:37:00 38:30:00 1:07:00
Anne Haals NGIF 39:52:00 38:43:00 1:09:00
Lene Henning LLM 48:02:00 46:52:00 1:10:00
Martin Pedersen Langeskov 38:24:00 39:41:00 1:17:00
Rene Andersen Ringe 39:30:00 38:04:00 1:26:00
Jens Andreasen LLM 35:11:00 33:40:00 1:31:00
Lars Frederiksen LLM 40:38:00 42:14:00 1:36:00
Inger Bank NGIF 44:27:00 42:51:00 1:36:00
Peter Schmidt LLM 35:10:00 33:33:00 1:37:00
Jytte Immerkjær LLM 49:15:00 47:34:00 1:41:00
H.C. Andersen LLM 39:05:00 37:11:00 1:54:00
Claus Abildtrup LLM 43:00:00 40:54:00 2:06:00
Lizette Andersen Ringe 38:30:00 35:58:00 2:32:00
Kurt Pedersen Vejle/Allested 36:35:00 33:50:00 2:45:00
Ole Madsen LLM 33:26:00 30:39:00 2:47:00
Gitte Nicolaisen LLM 47:00:00 44:00:00 3:00:00
Ingrid Hvingel NGIF 63:03:59 59:21:00 3:42:59
Kjeld Sjøgaard LLM 46:30:00 42:36:00 3:54:00
Christina Møller NGIF 45:02:00 41:01:00 4:01:00
Kaj brandt LLM 41:20:00 45:38:00 4:18:00
Klaus Møller NGIF 41:10:00 36:21:00 4:49:00
Lilli Mathiasen LLM 49:49:00 44:28:00 5:21:00
Anker Nicolaisen Langeskov 47:00:00 40:16:00 6:44:00
         
         
         
LANGESKOV LØB & MOTION    
         
Nytårsløbet d. 17. januar 2009                       Kort rute   4,6 km      
         
Navn Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference
Anne Fløe Poulsen NGIF 24:54:00 25:09:00 0:15:00
Sabrina Møller NGIF 21:56:00 22:19:00 0:23:00
Torben Andersen Nyborg 22:37:00 23:14:00 0:37:00
Inge Hansen LLM 50:00:00 50:37:00 0:37:00
Helle Barlebo Nyborg 24:48:00 25:31:00 0:43:00
Anette Andreasen LLM 31:11:00 30:25:00 0:46:00
Christoffer Hansen Odense 23:30:00 22:43:00 0:47:00
Bente Kristensen LLM 52:00:00 50:39:00 1:21:00
Gitte Hedegaard Dansk Firma Id. 27:30:00 25:45:00 1:45:00
Lotte Hansen Odense 50:50:00 49:04:00 1:46:00
Rasmus Bang Poulsen NGIF 19:43:00 21:32:00 1:49:00
Birgit Pedersen LLM 28:25:00 26:20:00 2:05:00
Poul Pedersen LLM 30:00:00 27:54:00 2:06:00
Gurli Friis LLM 29:00:00 26:47:00 2:13:00
Steffen Møller NGIF 26:11:00 23:52:00 2:19:00
Grete Hedin Vejle/Allested 35:00:00 32:28:00 2:32:00
Lauge Hedegaard Nyborg 25:30:00 22:48:00 2:42:00
Sanne Junge Hansen LLM 31:30:00 28:41:00 2:49:00
Anette Hansen Odense 52:00:00 49:06:00 2:54:00
Line Fløe Poulsen NGIF 21:54:00 24:49:00 2:55:00
Christian Rasmussen Nr. Lyndelse 27:00:00 29:55:00 2:55:00
Jacob Grøftehauge LLM 27:00:00 30:13:00 3:13:00
Mette Grøftehauge LLM 37:00:00 40:46:00 3:46:00
Ulla Rask LLM 55:00:00 50:36:00 4:24:00
Lisbeth Blichfeldt LLM 48:00:00 40:46:00 7:14:00
Svend Hedin Vejle/Allested 46:00:00 37:05:00 8:55:00
Guri Rasmussen Nyborg 57:30:00 46:48:00 10:42:00
Erling Rasmussen Nyborg 58:00:00 46:49:00 11:11:00
 
 Langeskovløbet Tir. 11 August 2009 – Stavgang 5 KM  
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

39.16

907

Lisbeth Øe

LLM

2

43.26

905

Tove

Fjordager

3

45.13

903

Lene Madsen

Fjordager

4

46.53

910

Lene Yde Madsen

Munkebo

5

48.06

906

Betty Thorsager

odense

6

52.25

901

Vera Nielsen

Fjordager

7

52.28

904

Grehe Uldal

Fjordager

8

52.31

902

Elin hansen

Fjordager

9

55.55

909

Bente Kristiansen

LLM

10

55.56

911

Lisbeth Walstrøm

LLM

11

59.02

908

Inge hansen

LLM

12

59.03

912

Ulla Groth

LLM

 

 Langeskovløbet Tir. 11 August 2009 - Drenge 5 KM  
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

22.39

10

Rasus Ove

Odense Triatlon

2

25.39

9

Christian Rasmusen

Kruuse

3

26.32

7

Mads Grønhøj

Agedrup

4

28.07

1

Christian Welinder

Fjordager

5

32.09

3

Jacob Grøftehauge

LLM

6

32.50

11

Jacob Yde Madsen

Munkebo

 
 Langeskovløbet Tir. 11 August 2009 - Drenge 10 KM  
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

46.28

61

Steffen Toft Lie

Langeskov

 
 Langeskovløbet Tir. 11 August 2009 – Piger 5 KM  
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

22.01

6

Sabrine Møller

NGIF

2

22.37

2

Hanne Welinder

Fjordager

3

33.09

8

Sandra Toft Lie

Langeskov

4

41.48

12

Julie Jensen

LLM

5

41.49

4

Lizette Blichfeldt

Langeskov

6

47.05

5

Helene Blichfeldt

Langeskov

 
 Langeskovløbet Tir. 11 August 2009 – Kvinder 10 KM  
 
Placering Tid Nr Navn Klub / By
1 45.14 372 Jette Fløjborg LLM
2 45.31 348 Susanne Larsen Nyborg
3 48.02 378 Tina Christiansen Nyborg Løbeklub
4 48.33 382 Hanne Longsted (blank)
5 49.30 352 Karen Marie Bertelsen Nr. Lyndelse
6 49.38 322 Sonja Jensen OGF
7 50.38 324 Anette nielsen Sanderum Motion
8 51.10 347 Britt Petersen LLM
9 51.23 344 Signe Pardorf Svanninge
10 52.04 360 Anne Haals NGIF
11 52.34 369 Connie Pedersen LLM
12 52.39 346 Helle Larsen (blank)
13 53.34 358 Jeanette pedersen LLM
14 54.14 357 Grete Pallisgaard LLM
15 54.17 308 Lise Lotte Friis Fjordager
16 55.12 302 Laila Pedersen Fjordager
17 56.43 350 Gitte Nicolaisen LLM
18 59.14 351 Lene Henni LLM
19 65.47 330 Lene Broberg (blank)
20 65.48 329 Susanne Andersen Gislev
 

 

Langeskovløbet Tir. 11 August 2009 – Mænd 10 KM

 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

35.07

315

Martin Mortensen

Odense Atletik

2

35.58

380

Nicolai Madsen

Colosseum

3

37.38

343

Christian Berg

OGF

4

38.25

320

Lars Ludvigsen

OGF

5

40.23

349

Søren Thue

Odense Triatlon

6

41.34

325

Hans Andersen

Kerteminde

7

41.50

366

Poul Rasmussen

OA

8

41.59

364

Ole Frank Rasmussen

LLM

9

42.13

384

Anders Sørensen

(blank)

10

43.05

314

Nicolai A. Pedersen

Fjordager

11

43.18

374

Poul Henning Fløjborg

LLM

12

43.47

306

Kenneth Poulsen

Fjordager

13

43.52

340

Svend Olsen

OGF

14

43.55

321

Jens Koch

OGF

15

43.59

310

Adrian D. Carrington

Fjordager

16

44.00

385

Jens Eriksen

(blank)

17

44.13

356

Christian Stevn

(blank)

18

44.52

354

Erling Larson

Ringe

19

44.56

377

Martin Jensen

Svendborg

20

44.58

327

Søren Stangerup

(blank)

21

45.18

331

Albert Pedersen

Nyborg Løbeklub

22

45.30

303

Jan Mathiasen

Fjordager

23

45.32

342

Allan Overby

(blank)

24

45.33

383

Martin Carlsen

(blank)

25

45.47

365

Steffen Lyder

Refsvindinge

26

46.30

367

Kurt Pedersen

Vejle/Allested

27

46.57

375

Jørgen Ole Thomasen

Glamsbjerg

28

47.32

332

Torben Bøgh

Nyborg Løbeklub

29

47.41

316

Masoud Falah

(blank)

30

47.42

359

Thomas Lindevang

LLM

31

47.52

309

Henning Mark

Fjordager

32

47.53

355

Simon Rasmussen

(blank)

33

48.34

334

Tim Henriksen

Nyborg Løbeklub

34

48.46

376

Peder Gran

(blank)

35

48.50

345

Brian Larsen

(blank)

36

48.57

353

John Rasmussen

(blank)

37

49.26

312

Ronny Magnussen

Fjordager

38

49.58

328

Henrik Bækkelund

(blank)

39

50.10

336

Henning Larsen

Glamsbjerg

40

50.11

305

Flemming Jørgensen

Fjordager

41

50.12

335

Steen Skov hansen

LLM

42

50.25

362

Bent Larsen

Glamsbjerg

43

50.43

323

Jens Augustinus

LLM

44

51.18

371

Jan Pedersen

LLM

45

51.29

373

Henrik Nielsen

(blank)

46

52.08

307

Per Tolbøll

Fjordager

47

52.24

333

Kurt Hansen

Middelfart Motionsklub

48

52.38

363

Søren Jacobsen

(blank)

49

52.50

341

Allan Olsen

OGF

50

53.04

370

Martin Pedersen

(blank)

51

53.58

338

Kjeld Sjøgaard

LLM

52

54.07

379

Leif Nielsen

(blank)

53

54.46

317

Snorre Jørgensen

odense

54

54.47

318

Jørgen Andersen

odense

55

54.49

339

Kristoffer Lengelbæk

(blank)

56

54.53

337

Jan Larsen

LLM

57

55.10

301

Tonni Ødegaard

Fjordager

58

56.04

381

Mogens Bech

DMI

59

57.03

326

Jørgen Skov

LLM

60

58.22

319

Peter Mollerup

(blank)

61

77.25

368

John Yde Madsen

Munkebo

 

Langeskovløbet Tir. 11 August 2009 – Mænd 5 KM

 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

16.08

134

Ronnie Hansen

Adidas

2

16.23

163

Sebastian Larson

Årslev

3

18.47

145

Søren Dahl Mortensen

OAGF

4

19.14

166

Christian Cliff

Munkemose

5

19.23

189

Ole Vorse

Ferritslev

6

19.27

216

Mark Jørgensen

Concordia Forsikring

7

19.36

146

Kaj Olsen

OAGF

8

19.37

313

Lars Christensen

Fjordager

9

20.22

199

Thomas Hald

OGF

10

20.46

144

Jørgen B Petersen

OAGF

11

20.50

191

Lars Bo Petersen

Årslev

12

21.02

217

Poul Jørgensen

Concordia Forsikring

13

21.03

190

Peter Schmidt

LLM

14

21.11

203

Tommy Junge Hansen

LLM

15

21.25

167

Michael Ahler

Munkemose

16

21.46

200

Jesper Godskesen

OGF

17

22.11

219

Ole Kronborg

Langeskov

18

22.12

386

Ole nielsen

Fjordager

19

22.21

123

Jan Madsen Andersen

Fjordager

20

22.40

186

Svend Mortensen

odense

21

23.02

131

Lars Skovly

Kruuse

22

23.12

106

Bjarne Rasmussen

Fjordager

23

23.37

173

Mikkel Kryger

Ørbæk

24

23.46

107

Henning Findshøj

Fjordager

25

23.50

211

Kim Rasmussen

Langeskov

26

23.53

155

Niels Jørgensen

Kolding

27

23.56

220

Thomas Mathisen

odense

28

24.01

148

Niels Nielsen

Sanderum

29

24.32

205

Søren Bertelsen

Nr. Lyndelse

30

24.45

158

Ole Rugaard

Fjordager

31

24.48

109

Henning Arentsen

Fjordager

32

24.50

236

Kim Vang

Fjordager

33

25.04

227

Peter Jensen

LLM

34

25.07

159

Bent Rasmussen

odense

35

25.22

222

Martin Mahs

odense

36

25.46

140

Jesper Jensen

Langeskov

37

25.48

142

Peter Strandberg

Langeskov

38

26.10

235

Jan Rasmussen

Kerteminde

39

26.25

192

Michael Melvang

Langeskov

40

26.33

182

Keld Rasmussen

Langeskov

41

26.35

174

Henrik Larsen

Ørbæk

42

26.53

110

Palle Jensen

Fjordager

43

26.54

183

Michael Virkus

Svendborg

44

27.37

133

Hans Rasmussen

Kerteminde

45

27.49

119

Jens Madsen

Fjordager

46

27.58

100

Villy Jørgensen

Fjordager

47

28.23

201

Bjørn Friis Jensen

odense

48

28.24

232

Leif Nielsen

odense

49

28.30

108

Rune Juul

Fjordager

50

28.37

176

Christian Møller

Kerteminde

51

28.39

153

Kent Hansen

Langeskov

52

28.45

118

Leif Nygaard

Fjordager

53

28.46

114

Niels Jørgen Christiansen

Fjordager

54

29.14

240

Kaj Brandt

LLM

55

29.20

120

Bruno Pedersen

Fjordager

56

29.33

122

Per Carsten Christiansen

Fjordager

57

29.56

233

Claus Juul Nielsen

Ringe

58

30.05

213

Poul Pedersen

LLM

59

30.39

238

Svend Åge Jørgensen

NGIF

60

30.46

226

Brian Andersen

odense

61

30.48

171

Anders Pedersen

Glamsbjerg

62

31.24

141

John Jensen

odense

63

32.16

241

Bent Jørgensen

Ringe

64

33.21

206

Kristian Rasmussen

Nr. Lyndelse

65

33.31

170

Flemming Mortensen

odense

66

33.42

221

Martin Gertsen

odense

67

38.45

224

Sven Hedin

Vejle/Allested

 

Langeskovløbet Tir. 11 August 2009 – Kvinder 5 KM

 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

22.24

195

Dorte Andreas

odense

2

22.35

196

Anette Møller

Frørup

3

24.14

180

Tina Pedersen

Holev

4

25.14

228

Ingrid Rasmussen

odense

5

25.16

112

Maike Wandam

Fjordager

6

26.02

113

Louise Ranum

Fjordager

7

26.09

214

Oxana Nielsen

Langeskov

8

26.12

129

Dorte Rasmusen

Kruuse

9

26.17

181

Lis Cardel

Holev

10

26.42

243

Nina Dreier

NGIF

11

26.45

208

Birgit Christiansen

Nyborg

12

26.56

152

Christina Møller

NGIF

13

27.08

197

Naja Timmermann

Kappendrup

14

27.28

234

Dorthe Madsen

Nyborg

15

28.01

139

Susanne Pedersen

Nyborg

16

28.06

127

Lotte Assoignon

Kruuse

17

28.25

115

Pernille Magnusen

Fjordager

18

28.28

121

Ulla Kobborg

Fjordager

19

28.36

361

Lene Martinusen

Kerteminde

20

28.43

204

Anette Larson

Ryslinge

21

28.53

117

Susanne Bechsgaard

Fjordager

22

29.07

212

Birgit Pedersen

LLM

23

29.13

215

Gitte Danielsen

Kerteminde

24

29.27

105

Dorthe Sørensen

Fjordager

25

29.30

156

Mia Godtvald

Ulbølle

26

29.32

111

Marian Nielsen

Fjordager

27

29.36

104

Anette Fredsgaard

Fjordager

28

29.39

102

Grethe Rasmussen

Fjordager

29

29.40

237

Else Jørgensen

NGIF

30

29.59

231

Lilli Mathiasen

LLM

31

30.18

138

Anette Pedersen

Odense  

32

30.22

202

Susanne Junge Hansen

LLM

33

30.37

207

Gurli Friis

LLM

34

30.49

198

Louise Godskesen

Ferritslev

35

30.58

188

Jytte Immerkjær

LLM

36

31.22

177

Ritta Olsen

Kerteminde

37

31.23

149

Anne West

LLM

38

31.45

161

Lene Bodi

Nyborg

39

32.03

101

Anne Mette Pedersen

Fjordager

40

32.15

151

Conny Laursen

LLM

41

32.22

229

Lisbeth Christensen

LLM

42

32.23

223

Vibeke Pedersen

Vejle/Allested

43

32.34

168

Majken Grønhøj

OGF

44

33.01

193

Bente Nielsen

Tommerup

45

33.10

169

Vivi Tofte

Langeskov

46

33.25

162

Lone Hoyer Nielsen

Nyborg

47

33.26

194

Jeanne Rasmussen

Glamsbjerg

48

33.28

157

Jeanette Gudmann

odense

49

33.41

137

Anette Vestergaard

Langeskov

50

33.43

230

Åse Skovby

LLM

51

34.17

154

Michelle Hansen

Langeskov

52

34.18

165

Bente Thorsen

Ullerslev

53

34.26

125

Daniella Rosenlund

Kruuse

54

34.31

184

Ulla Bertelsen

Nyborg

55

34.32

185

Jane Bertelsen

Nyborg

56

34.33

135

Anne Birgitte Rasmussen

Langeskov

57

34.34

164

Birgit Ørum

Ullerslev

58

34.42

136

Mette Grøftehauge

LLM

59

35.03

147

Kirsten Sørensen

LLM

60

35.24

124

Heidi Hanfgarn

Kruuse

61

35.55

225

Grethe Hedin

Vejle/Allested

62

36.17

150

Lilian Rasmussen

LLM

63

36.30

160

Karen Bodi

Nyborg

64

36.42

239

Ingrid Hvingel

NGIF

65

36.57

209

Ulla Aagaard

LLM

66

36.58

210

Carina Aagaard

odense

67

37.12

178

Vivi Pedersen

Kerteminde

68

37.13

179

Dorthe Nielsen

Kerteminde

69

37.31

132

Jane Rasmussen

Kerteminde

70

37.32

175

Lone Kryger

Ørbæk

71

38.02

126

Merethe Clausen

Kruuse

72

41.23

187

Amalie Nicolaisen

LLM

73

42.32

218

Linda Rasmussen

Langeskov

74

44.24

128

Dorthe Lindholm

Kruuse

75

47.18

143

Lisbeth Blichfeldt

Langeskov

76

47.25

172

Hanne Pedersen

Glamsbjerg

77

63.50

242

Sanne Olsen

Munkebo

 

 Langeskovløbet Tir. 11 August 2009 – Piger 10 KM  
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

44.23

60

Dorthea Jørgensen

Kolding

 

 

 

 Langeskovløbet Tir. 12 August 2008 - Kvinder 5 KM 
 

 Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

0.22.05

208

Mette Stenberg

Odense

2

0.23.47

106

Tina Nielsen

Fjordager

3

0.24.48

160

Grete Jørgensen

NGIF

4

0.25.02

200

Tina Pedersen

Marslev

5

0.25.09

159

Susan Pallisgaard

NGIF

6

0.25.14

158

Heidi Boysen

NGIF

7

0.25.15

128

Berit Rasmussen

Odense

8

0.25.20

121

Dorte Klemmensen

Fjordager

9

0.25.30

165

Helene Jørgensen

Kerteminde

10

0.25.55

343

Anne Haals

NGIF

11

0.25.57

116

Bettina L. Rasmussen

Fjordager

12

0.26.08

140

Dorthe Rasmussen

Kruuse

13

0.26.23

161

Lis Nielsen

NGIF

14

0.26.34

199

Lis Hardel

Marslev

15

0.26.48

120

Tina Andersen

Fjordager

16

0.26.49

125

Christina Møller

NGIF

17

0.27.12

186

Hanne Storm

NGIF

18

0.27.30

152

Beatrix Hviid Thomassen

Nr. Lyndelse

19

0.27.32

145

Lotte A.

Kruuse

20

0.27.42

210

Lilli Mathiasen

LLM

21

0.27.43

143

Merete Kastrupsen

Kruuse

22

0.28.05

119

Susanne Bechsgaard

Fjordager

23

0.28.07

141

Christina 

Kruuse

24

0.28.10

102

Marian Nielsen

Fjordager

25

0.28.13

189

Jytte Madsen

Langeskov

26

0.28.21

170

Vinnie Simonsen

Odense

27

0.28.28

171

Hanne Hansen

Odense

28

0.28.31

183

Christina Winding

Næsby

29

0.28.41

146

Dorte Eriksen

Ringe

30

0.28.44

103

Pernille Madsen

Fjordager

31

0.28.47

134

Mette Pedersen

Team Fyn

32

0.28.59

156

Gurli Friis

LLM

33

0.29.01

126

Majken Grønhøj

OGF

34

0.29.03

115

Susanne Rasmussen

Fjordager

35

0.29.13

188

Jytte Ebbesen

LLM

36

0.29.21

166

Dorte Vildsø

LLM

37

0.29.24

112

Gyda Hansen

Fjordager