Nytårsløbet den 14. januar 2017

 

  Nytårsløbet d. 14. januar 2017                       Lang rute 7,6 km        
             
Nr Navn Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
7 Ole Larsen Nyborg Løbeklub 30:25:00 30:30:00 0:05:00 1
2 Thomas Irming LLM 31:11:00 30:32:00 0:39:00 2
5 Finn Kristensen NGIF 37:48:00 37:09:00 0:39:00 3
10 Frank Kristensen NGIF 44:23:00 43:32:00 0:51:00 4
4 Anna Haals NGIF 45:36:00 44:34:00 1:02:00 5
13 May-Britt Nielsen LLM 47:45:00 48:57:00 1:12:00 6
11 H C Hansen NGIF 42:00:00 40:28:00 1:32:00 7
12 Rasmus Clausen NGIF 42:00:00 40:27:00 1:33:00 8
6 Jens Augustinus LLM 41:32:00 43:10:00 1:38:00 9
1 John Pedersen Langeskov 38:10:00 35:12:00 2:58:00 10
9 Jens Hindsgaul Øksendrup 45:15:00 42:17:00 2:58:00 11
8 Jess Jensen LLM 43:43:00 46:56:00 3:13:00 12
3 Peter Alsing Odense 41:11:00 36:55:00 4:16:00 13

 

            Hurtigste
Nr Navn Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference Tider
7 Ole Larsen Nyborg Løbeklub 30:25:00 30:30:00 0:05:00 1
2 Thomas Irming LLM 31:11:00 30:32:00 0:39:00 2
1 John Pedersen Langeskov 38:10:00 35:12:00 2:58:00 3
3 Peter Alsing Odense 41:11:00 36:55:00 4:16:00 4
5 Finn Kristensen NGIF 37:48:00 37:09:00 0:39:00 5
12 Rasmus Clausen NGIF 42:00:00 40:27:00 1:33:00 6
11 H C Hansen NGIF 42:00:00 40:28:00 1:32:00 7
9 Jens Hindsgaul Øksendrup 45:15:00 42:17:00 2:58:00 8
6 Jens Augustinus LLM 41:32:00 43:10:00 1:38:00 9
10 Frank Kristensen NGIF 44:23:00 43:32:00 0:51:00 10
4 Anna Haals NGIF 45:36:00 44:34:00 1:02:00 11
8 Jess Jensen LLM 43:43:00 46:56:00 3:13:00 12
13 May-Britt Nielsen LLM 47:45:00 48:57:00 1:12:00 13

 

 

  Nytårsløbet d.14. januar 2017                       Kort rute   4,6 km        
             
Nr Navn Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
28 Lars Due LLM 35:45:00 36:19:00 0:34:00 1
17 Manya Friis Fraugde 32:14:00 32:49:00 0:35:00 2
21 Teddy Ægidius Langeskov 29:00:00 28:18:00 0:42:00 3
12 Carl Haals NGIF 25:57:00 25:15:00 0:42:00 4
22 Anette Andreasen LLM 32:48:00 31:53:00 0:55:00 5
33 Lisbeth Schiang LLM 26:30:00 25:32:00 0:58:00 6
5 Per Schleimann NGIF 46:00:00 45:00:00 1:00:00 7
37 Jan Lundin LLM 26:05:00 25:05:00 1:00:00 8
32 Vivi Lie LLM 32:32:00 31:31:00 1:01:00 9
35 Karsten Gondesen LLM 26:09:00 25:08:00 1:01:00 10
31 Sanne Junge Hansen LLM 32:32:00 31:28:00 1:04:00 11
1 Marianne Junge Hansen LLM 26:10:00 25:01:00 1:09:00 12
38 Britt Boll Petersen LLM 24:50:00 23:37:00 1:13:00 13
40 Anna Lundin LLM 24:55:00 23:39:00 1:16:00 14
29 Theo Due LLM 35:00:00 36:17:00 1:17:00 15
27 Dorte Due LLM 32:20:00 33:48:00 1:28:00 16
4 mette Schleimann NGIF 28:20:00 29:49:00 1:29:00 17
11 Gitte Vestergaard LLM 30:00:00 28:16:00 1:44:00 18
30 Noah Due LLM 32:00:00 33:47:00 1:47:00 19
16 Gurli Friis Fraugde 30:45:00 28:57:00 1:48:00 20
19 Camilla Bernhard   26:50:00 24:58:00 1:52:00 21
34 Birgit Christiansen Nyborg Løbeklub 28:59:00 26:41:00 2:18:00 22
36 Kaj Brandt LLM 34:45:00 32:21:00 2:24:00 23
18 Anette Dalling   30:00:00 27:35:00 2:25:00 24
23 Nina Dreyer NGIF 29:20:00 26:46:00 2:34:00 25
3 Ann Rasmussen NGIF 54:01:00 51:26:00 2:35:00 26
15 Jørgen Skov LLM 31:00:00 28:20:00 2:40:00 27
24 Christina Kjær Møller NGIF 26:14:00 23:22:00 2:52:00 28
13 Rene Lauridsen LLM 45:00:00 41:56:00 3:04:00 29
14 Anette Kristiansen LLM 45:00:00 41:54:00 3:06:00 30
7 Marianne Kristensen NGIF 54:48:00 51:41:00 3:07:00 31
8 Astrid kristensen NGIF 54:48:00 51:39:00 3:09:00 32
2 Britta Nielsen NGIF 32:30:00 29:04:00 3:26:00 33
25 Gert jørgensen NGIF 32:30:00 29:00:00 3:30:00 34
20 Martin Dalling   33:00:00 28:53:00 4:07:00 35
39 Lilli Mathiasen LLM 34:50:00 30:28:00 4:22:00 36
26 Lene Møller LLM 35:00:00 30:29:00 4:31:00 37
9 Poula Kristensen NGIF 54:48:00 50:06:00 4:42:00 38
6 Inger Bank NGIF 35:00:00 29:52:00 5:08:00 39
10 Rita Thorup NGIF 44:13:00 37:00:00 7:13:00 40
41 Kirstine Lyder Refsvindinge 29:30:00 36:48:00 7:18:00 41
42 Steffen Lyder Refsvindinge 29:30:00 36:49:00 7:19:00 42

 

            Hurtigste
Nr Navn Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Tider
24 Christina Kjær Møller NGIF 26:14:00 23:22:00 2:52:00 1
38 Britt Boll Petersen LLM 24:50:00 23:37:00 1:13:00 2
40 Anna Lundin LLM 24:55:00 23:39:00 1:16:00 3
19 Camilla Bernhard   26:50:00 24:58:00 1:52:00 4
1 Marianne Junge Hansen LLM 26:10:00 25:01:00 1:09:00 5
37 Jan Lundin LLM 26:05:00 25:05:00 1:00:00 6
35 Karsten Gondesen LLM 26:09:00 25:08:00 1:01:00 7
12 Carl Haals NGIF 25:57:00 25:15:00 0:42:00 8
33 Lisbeth Schiang LLM 26:30:00 25:32:00 0:58:00 9
34 Birgit Christiansen Nyborg Løbeklub 28:59:00 26:41:00 2:18:00 10
23 Nina Dreyer NGIF 29:20:00 26:46:00 2:34:00 11
18 Anette Dalling   30:00:00 27:35:00 2:25:00 12
11 Gitte Vestergaard LLM 30:00:00 28:16:00 1:44:00 13
21 Teddy Ægidius Langeskov 29:00:00 28:18:00 0:42:00 14
15 Jørgen Skov LLM 31:00:00 28:20:00 2:40:00 15
20 Martin Dalling   33:00:00 28:53:00 4:07:00 16
16 Gurli Friis Fraugde 30:45:00 28:57:00 1:48:00 17
25 Gert jørgensen NGIF 32:30:00 29:00:00 3:30:00 18
2 Britta Nielsen NGIF 32:30:00 29:04:00 3:26:00 19
4 mette Schleimann NGIF 28:20:00 29:49:00 1:29:00 20
6 Inger Bank NGIF 35:00:00 29:52:00 5:08:00 21
39 Lilli Mathiasen LLM 34:50:00 30:28:00 4:22:00 22
26 Lene Møller LLM 35:00:00 30:29:00 4:31:00 23
31 Sanne Junge Hansen LLM 32:32:00 31:28:00 1:04:00 24
32 Vivi Lie LLM 32:32:00 31:31:00 1:01:00 25
22 Anette Andreasen LLM 32:48:00 31:53:00 0:55:00 26
36 Kaj Brandt LLM 34:45:00 32:21:00 2:24:00 27
17 Manya Friis Fraugde 32:14:00 32:49:00 0:35:00 28
30 Noah Due LLM 32:00:00 33:47:00 1:47:00 29
27 Dorte Due LLM 32:20:00 33:48:00 1:28:00 30
29 Theo Due LLM 35:00:00 36:17:00 1:17:00 31
28 Lars Due LLM 35:45:00 36:19:00 0:34:00 32
41 Kirstine Lyder Refsvindinge 29:30:00 36:48:00 7:18:00 33
42 Steffen Lyder Refsvindinge 29:30:00 36:49:00 7:19:00 34
10 Rita Thorup NGIF 44:13:00 37:00:00 7:13:00 35
14 Anette Kristiansen LLM 45:00:00 41:54:00 3:06:00 36
13 Rene Lauridsen LLM 45:00:00 41:56:00 3:04:00 37
5 Per Schleimann NGIF 46:00:00 45:00:00 1:00:00 38
9 Poula Kristensen NGIF 54:48:00 50:06:00 4:42:00 39
3 Ann Rasmussen NGIF 54:01:00 51:26:00 2:35:00 40
8 Astrid kristensen NGIF 54:48:00 51:39:00 3:09:00 41
7 Marianne Kristensen NGIF 54:48:00 51:41:00 3:07:00 42

 

 

 

 

 

 

 Langeskov Løbet den 7. august 2012 - Piger 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

25.19

5

Isabella Lindstedt

Nyborg

2

26.07

7

Simone Egelykke

Langeskov

3

30.26

8

Sandra Lie

LLM

 
 Langeskov Løbet den 7. august 2012 - Drenge 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

21.15

2

Sophus Møller

Frørup

2

21.16

1

Andre Schmidt

Tyskland

3

23.52

60

Nicolai Alexandrowietz

Ullerslev

4

24.52

4

Jonas Petersen

Brylle

5

31.59

6

Birk Vestergaard

Ullerslev

6

48.47

3

Jakob Nielsen

Frørup

 
 Langeskov Løbet den 7. august 2012 - Mænd 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

17.29

134

Ulrik Johansen

Odense

2

19.11

122

Thomas Irming

LLM

3

19.49

163

Jens Lindstedt

Nyborg

4

19.54

101

Per Gork Jensen

TLF

5

19.59

108

Michael Ahler

Munkemose

6

20.16

116

Stefan Jeppesen

Odense

7

21.02

167

Casper Nielsen

.

8

21.41

131

Tommy Junge Hansen

LLM

9

21.44

137

Jesper Andresen

Kerteminde

10

22.49

115

Kenneth Rønsholt

Odense

11

23.17

138

Scott Dydensborg

Kerteminde

12

23.19

146

Niels Nielsen

Sanderum

13

23.29

133

Anders Hansen

Langeskov

14

23.33

120

Christian Stevn Pedersen

Nyborg

15

23.36

148

Bjarne Rasmussen

Sanderum

16

23.47

121

Peder Jensen

LLM

17

23.49

124

Andre Møller

Frørup

18

24.02

123

Henrik Tranberg

Odense

19

24.26

100

Kristoffer Engelbæk

TLF

20

24.34

158

Alex Dam

Amantek

21

25.13

141

Claus Mungt

Langeskov

22

25.29

150

Preben Stenner

Langeskov

23

25.33

103

Poul Erik Hansen

HCAnderledes

24

25.51

157

Erik Pedersen

Amantek

25

25.54

126

Kim Østergaard

Agedrup

26

26.06

140

Jesper Jensen

Langeskov

27

26.35

104

Bent Rasmussen

Odense

28

26.50

125

Søren Bertelsen

Nr. Lyndelse

29

27.22

105

Kim Petersen

Fredericia

30

27.32

153

Keld Jensen

Nyborg

31

27.52

145

Gert Jørgensen

Nyborg

32

27.59

160

Axel Walstrøm

Langeskov

33

28.24

118

Morten Pedersen

Nyborg

34

29.24

166

Rene Nielsen

.

35

30.00

114

Henrik Eskesen

Langeskov

36

30.03

156

Poul Pedersen

LLM

37

33.53

107

Brian Buhl

Tommerup

38

35.25

113

Mads Albers

Langeskov

39

47.21

152

Sven Hedin

Vejle SGIF

40

59.41

178

Klaus Kamnuk

Langeskov

 
 Langeskov Løbet den 7. august 2012 - Kvinder 10 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

41.52

444

Jette Fløjborg

Løbexperten

2

45.04

415

Christina Christoffersen

Odense

3

46.53

439

Anna Lundin

LLM

4

48.16

448

Jeanette Pedersen

LLM

5

50.10

423

Karen Marie Bertelsen

Nr. Lyndelse

6

50.11

432

Anette Nielsen

Sanderum

7

50.56

440

Britt Petersen

LLM

8

52.00

417

Helle Mertz

Odense

9

54.18

418

Vibeke Ruhde

Odense

10

55.30

421

Bente Abildtrup

LLM

11

56.58

450

Connie Pedersen

LLM

12

59.24

419

Annette Nielsen

Odense

 
 Langeskov Løbet den 7. august 2012 - Kvinder 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

22.43

164

Christina Lindstedt

Nyborg

2

23.38

161

Tina Pedersen

.

3

25.46

135

Anita Hagelskær

Kerteminde

4

25.47

102

Anne Haals

NGIF

5

26.36

132

Ingrid Rasmussen

OGF

6

26.44

129

Heidi Schrøder

Såderup

7

27.25

106

Christina Nielsen

Odense

8

27.27

142

Joan Nørgaard

Langeskov

9

27.28

174

Lene Hansen

.

10

27.29

168

Jette Nielsen

.

11

27.30

149

Pernille Magren

.

12

27.31

162

Lis Cardel

.

13

28.55

169

Grethe Bertelsen

.

14

29.03

117

Majbritt Koch

Nyborg

15

29.06

109

Mette Tanvig

Langeskov

16

29.46

155

Birgit Pedersen

LLM

17

29.51

176

Jette Dirksen

Kerteminde

18

29.53

147

Bente Rasmussen

Sanderum

19

29.54

177

Pernille Kamnuk

Langeskov

20

30.06

154

Solvej Maibom

Nyborg

21

30.22

172

Lilli Mathiasen

LLM

22

30.56

170

Vivi Lie

LLM

23

30.59

130

Sanne Junge Hansen

LLM

24

31.05

110

Lene Hennie

LLM

25

31.51

119

Lone Stevn Pedersen

Nyborg

26

31.57

173

Tenna Hansen

.

27

32.58

139

Anita Hansen

Langeskov

28

33.28

165

Kirsten Nielsen

.

29

35.26

111

Vicki Kristensen

Langeskov

30

35.46

144

Bente Lykke Nielsen

Tommerup

31

36.10

136

Heidi Walstrøm

Langeskov

32

37.02

143

Winnie Eskelund

Langeskov

33

37.03

159

Helle R. Svensson

.

34

37.49

112

Marianne Hansen

Odense

35

40.22

151

Grete Hedin

Vejle SGIF

36

40.51

175

Helle Wihan

Langeskov

37

48.07

127

Anette Andreasen

LLM

 
 Langeskov Løbet den 7. august 2012 - Stavgang 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

49.19

903

Marianne Hansen

LLM

2

49.20

902

Ulla Rask

LLM

3

55.54

904

Bitten Blindbæk

LLM

4

61.16

901

Bente Kristensen

LLM

5

61.17

905

Inge Hansen

LLM

 
 Langeskov Løbet den 7. august 2012 - Mænd 10 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

35.21

408

Brian Schmidt

Løbexperten

2

36.44

414

Christian Berg

Løbexperten

3

37.00

428

Lars Dyremose

Fjordager

4

37.56

430

Anders Bertelsen

Heden

5

39.33

411

Hans Andersen

Fjordager

6

39.54

433

Torben

Kerteminde

7

40.22

445

Poul Henning Fløjborg

Fjordager

8

41.55

442

Anders Düring

Odense

9

43.46

426

Poul Rasmussen

OGF

10

43.48

407

Claus Batiste

HCAnderledes

11

44.23

434

Peder Hasting Jakobsen

LLM

12

44.48

437

Steffen Lyder

Refsvindinge

13

44.50

446

Steffen Lie

LLM

14

44.55

409

Finn Kristensen

NGIF

15

45.36

436

Steffen Palm

Øksendrup

16

46.13

429

Lars Rytter Sørensen

Kerteminde

17

46.24

425

Jens Andreasen

LLM

18

47.16

405

Jan Pedersen

Langeskov

19

47.17

401

Morten Olsen

TLF

20

47.37

404

Peter Strandberg

TLF

21

48.30

443

Kurt Pedersen

Faaborg Skiklub

22

48.37

441

Jan Lund Svensson

Munkebo

23

48.43

424

Søren Jacobsen

Langeskov

24

48.44

447

Peter Wihan

Langeskov

25

49.02

427

Jesper Ottesen

Skellerup

26

49.23

438

Svend Mortensen

Odense

27

50.10

412

Steen Jeppesen

Odense

28

50.16

410

Lars Ole Johnsen

Rønninge

29

51.43

422

Claus Abildtrup

LLM

30

52.47

416

Jesper Nielsen

Odense

31

52.53

403

Jesper hansen

Nyborg

32

53.56

435

Frank Dall Kristensen

NGIF

33

54.03

413

Steen Andersen

Lørup

34

54.22

406

Leif Bjerre

HCAnderledes

35

55.24

400

Kent Larsen

TLF

36

55.27

402

Jens Kruse

Nyborg

37

55.57

431

Keld Rasmussen

Langeskov

38

58.41

451

Jan Pedersen

LLM

39

70.00

420

Per Johansen

Langeland cykel & løb

 
 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august - Kvinder 10 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

40.59

413

Charlotte Dyreberg

Løbexperten

2

43.04

414

Jette Fløjborg

Løbexperten

3

47.37

433

Anna Lundin

LLM

4

49.44

443

Jeanette Pedersen

LLM

5

49.52

423

Karen Marie Bertelsen

 

6

53.05

412

Pia Irming

 

7

53.06

440

Annette Nielsen

Sanderum Motion

8

55.06

446

Connie Pedersen

LLM

9

55.41

401

Anne Haals

NGIF

10

57.24

431

Lotte Fribo

LLM

11

57.33

426

Ulrikke Henningsen

LLM

12

59.02

453

Karin Buus Aagaard

HFS

13

62.54

451

Lilli Mathiasen

LLM

14

64.19

424

Lisbeth Schiang

 
 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Stavgang 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

42.50

902

Connie Henriksen

Nyborg

2

42.52

903

Mulle Esbernsen

Nyborg

3

42.56

904

Tove Jensen

Kogsbølle

4

55.20

901

Ena Nielsen

LLM

5

55.22

905

Lisbeth Walstrøm

LLM

 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Drenge 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

23.41

1

Steffen Møller

Nyborg

2

24.21

6

Rasmus Ove

Odense

3

29.24

3

Mads Grønhøj

Agedrup

 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Mænd 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

16.33

102

Claus Sørensen

Multiatleten

2

17.44

101

Nicolai Madsen

Nike

3

18.32

100

Jesper Pedersen

OA

4

20.31

129

Lars Dyremose

Fjordager

5

20.34

159

Brian Conradsen

 

6

20.47

131

Svend Olsen

OGF

7

21.46

109

Jegan Manoharan

 

8

22.05

133

Henrik Andresen

 

9

22.20

119

Jan Madsen Andersen

Fjordager

10

22.23

140

Tommy Junge Hansen

LLM

11

22.37

155

Christian Sivertsen

 

12

22.51

143

Steen Jeppesen

 

13

22.55

425

Lars Rytter Sørensen

Kerteminde Motion

14

23.12

162

Niels Nielsen

Sanderum

15

23.15

126

Andrè Friis Møller

 

16

23.48

114

Henrik Nielsen

 

17

23.49

145

Nicolai Jacobsen

 

18

24.09

172

Bøje Jensen

 

19

24.18

164

Søren Ove

OTK

20

24.23

158

Nick Stentebjerg

 

21

24.38

171

Jesper Sørensen

 

22

24.45

156

Jan Lundin

 

23

25.26

125

Alex Dam

 

24

26.04

136

Søren Bertelsen

 

25

26.44

120

Bent Rasmussen

 

26

27.00

105

Hans Rasmussen

HC Anderledes

27

28.41

118

Torben Jepsen

 

28

29.08

148

Rene Nielsen

 

29

29.11

144

Jørgen Skov

LLM

30

29.16

177

Lars Pedersen

 

31

29.45

154

Poul Pedersen

LLM

32

30.00

165

Bjørn Friis

 

33

30.51

167

Thomas Thorhøj

 

34

31.07

107

Erik Koch

 

35

32.06

181

Kaj Brandt

LLM

36

32.30

123

Henrik Eskildsen

 

37

33.30

124

Anders Broen

 

38

33.50

116

Mads Alberg

 

39

34.06

111

Morten Petersen

 

40

35.41

122

Mogens Lindholm

 

41

42.19

139

Kristian Rasmusen

Ringe GF

42

47.56

176

Sven Hedin

Vejle SG & IF

 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Kvinder 5 km 
 

Placering Tid Nr Navn Klub / By
1 23.46 134 Tina Pedersen  
2 24.26 169 Anne Berg Rasmussen  
3 25.08 117 Karen Tingsgaard  
4 26.52 135 Lis Cardel  
5 27.36 173 Joan Nørgaard  
6 27.48 170 Lene Westergaard LLM
7 28.37 168 Pernille Magnussen Fjordager
8 28.42 180 Lucy Chègina Wanjaw OTK
9 28.45 146 Julie Jørgensen  
10 29.01 113 Birgitte Larsen  
11 29.42 141 Lene Hennie LLM
12 29.47 151 Birgit Pedersen LLM
13 29.52 163 Bente Rasmussen Sanderum
14 30.04 179 Helle Vihan  
15 30.06 103 Britt Nielsen  
16 30.24 128 Jenny Isaksen OGF
17 30.28 127 Majken Grønhøj OGF
18 30.52 166 Karina Thorhøj  
19 31.00 106 Majbrit Koch  
20 31.08 137 Susan Pedersen  
21 31.52 174 Maj Britt Stenner  
22 31.58 138 Anette jensen  
23 32.18 152 Vivi Lie LLM
24 32.19 142 Sanne Junge Hansen LLM
25 32.44 147 Pernille Nielsen  
26 32.45 149 Kirsten Nielsen  
27 32.50 121 Birgit Hartung  
28 33.10 108 Sofie Haals NGIF
29 33.23 178 Jytte Thomsen  
30 33.24 150 Grethe Bertelsen  
31 33.25 153 Anette Andreasen LLM
32 34.09 110 Lone Petersen  
33 34.26 130 Dorthe Nielsen Kerteminde
34 34.27 104 Jane Rasmussen HC Anderledes
35 34.57 161 Ulla Ågaard LLM
36 34.58 160 Kirsten Sørensen LLM
37 35.54 132 Britta Olsen OGF
38 37.52 112 Anne Birgitte Rasmussen  
39 38.27 157 Lene Blanke  
40 39.16 175 Grethe Hedin Vejle SG & IF
41 45.47 115 Ann-Louise Wessel  
 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Mænd 10 km 
 

Placering Tid Nr Navn Klub / By
1 34.00 403 Rinni Hansen OA
2 37.02 410 Alf Riisom OA
3 38.09 459 Kim Vang Løbexperten
4 40.17 405 Flemming Andersen Fjordager
5 40.21 404 Klaus Weisdal Fjordager
6 40.41 417 Torben Larsen Kerteminde Motion
7 41.32 411 Thomas Irming  
8 42.30 422 Jens Nibe Kerteminde Motion
9 42.55 420 Nicolai Serop Kerteminde Motion
10 42.59 429 Kristian Lauge Jørgensen Fjordager
11 43.38 406 Gunner Solsø Fjordager
12 43.49 421 Mads Blirup Kerteminde Motion
13 43.57 458 Steffen Lyder  
14 44.31 456 Steffen Palm  
15 44.32 428 Steffen Toft Lie LLM
16 44.47 419 Jørn Nielsen Kerteminde Motion
17 45.02 457 Rene Jensen  
18 46.02 444 Kasper Frydendal LLM
19 46.07 439 Jens Sørensen  
20 46.19 432 Jens Andreasen LLM
21 46.34 441 Henning Rud Petersen LLM
22 46.39 427 Allan Grundsøe OO
23 46.46 461 Kurt Pedersen Vejle SG & IF
24 47.07 409 Christian Stevn  
25 47.30 450 Peter Jensen LLM
26 47.55 418 Peter Schmidt LLM
27 48.11 430 Søren Jacobsen  
28 48.16 442 Thomas Lindevang LLM
29 48.31 408 Claus Batiste HC Anderledes
30 48.57 448 Jacob Lei  
31 48.58 416 Andre Kreul  
32 49.14 400 Steen Skov Hansen LLM
33 49.32 462 Peter Wihan  
34 49.44 454 Peter Stenner  
35 49.52 438 Bjarne Rasmussen Sanderum Motion
36 50.12 407 Leif Bjerre HC Anderledes
37 50.35 436 Jørgen Ole Thomassen Glamsbjerg Motion
38 51.00 402 Lars Ole Johnsen  
39 52.17 455 Torben Aagaard HFS
40 52.18 445 Jan Pedersen LLM
41 52.21 447 Ronny Magnussen Fjordager
42 53.29 437 Henrik Greve Jensen  
43 54.51 460 Michael Melvang  
44 55.09 463 John Petersen  
45 55.19 449 Keld Rasmussen  
46 56.35 434 Bent Blanke  
47 57.12 452 Henrik Aagaard  
48 64.20 435 Andreas Blanke  
 
 Langeskov Løbet Tirsdag den. 9. august 2011 - Piger 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

21.09

2

Sabrina Møller

Nyborg

2

30.06

7

Kristine Hjerild Neldeborg

LLM

3

33.38

5

Kathrine Dyremose

Ferritslev

4

33.39

4

Camilla Bjerregaard

Ferritslev

 
 Nytårsløbet den 14. januar 2012 
 
           
Nytårsløbet d. 14. januar 2012                     Lang rute 7,8 km                7,8 km      
           
Navn Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
Jørgen Skov LLM 43:33:00 43:33:00 0:00:00        1
Connie Pedersen LLM 39:45:00 40:11:00 0:26:00        2
Lene Friis Hansen Kerteminde 42:00:00 41:33:00 0:27:00        3
Anita Hagelskær Kerteminde 42:00:00 41:32:00 0:28:00        4
Tommy Junge Hansen LLM 34:03:00 33:17:00 0:46:00        5
Erik Andersen Ringe Atletik 37:44:00 38:30:00 0:46:00        6
Aase Andersen Ringe Atletik 37:45:00 38:32:00 0:47:00        7
Vivi Lie LLM 46:04:00 46:51:00    0:47:00        8
Pia Irming Odense 38:00:00 38:53:00 0:53:00        9
Jan Lundin LLM 38:00:00 37:00:00 1:00:00      10
Poul Erik Nielsen Ringe Atletik 50:01:00 48:59:00 1:02:00      11
Thomas Irming Rønninge 32:00:00 30:57:00 1:03:00      12
Jan Pedersen LLM 40:01:00 38:50:00 1:11:00      13
Jens Augustinus LLM 39:52:00 38:25:00 1:27:00      14
Dennis Pallisgaard LLM 36:50:00 35:10:00 1:40:00      15
Dorthe Resehe Nyborg Løbek. 38:00:00 36:16:00 1:44:00      16
Steen Skov Hansen LLM 40:30:00 38:45:00 1:45:00      17
Jens Andreasen LLM 36:55:00 35:01:00 1:54:00      18
Solvej Lorentsen LLM 80:00:00 78:00:00 2:00:00      19
Anna Lundin LLM 39:10:00 37:06:00 2:04:00      20
Kurt Pedersen Vejle SG 35:10:00 33:04:00 2:06:00      21
Erling Jensen LLM 44:44:00 42:36:00 2:08:00      22
Jette Basnov NGIF 52:20:00 49:52:00 2:28:00      23
Kirsten Jacobsen NGIF 52:19:00 49:50:00 2:29:00     24
Poul Pedersen LLM 44:00:00 46:33:00 2:33:00     25
Britt Petersen LLM 41:10:00 38:28:00 2:42:00     26
Jeanette Pedersen LLM 38:22:00 35:37:00 2:45:00     27
Inger Bank NGIF 47:55:00 44:53:00 3:02:00     28
Jens Christensen Svendborg 43:20:00 40:13:00 3:07:00     29
Steen Christiansen LLM 36:15:00 33:05:00 3:10:00     30
Ulla Andersen SG Atletik 41:24:00 38:13:00 3:11:00     31
Anne Haals NGIF 44:44:00 41:29:00 3:15:00     32
Thomas Lindevang LLM 38:01:00 34:37:00 3:24:00     33
Henrik Eriksen Nyborg 42:00:00 38:20:00 3:40:00     34
Ole Larsen Nyborg Løbek. 33:07:00 29:23:00 3:44:00     35
Peter Jensen LLM 41:32:00 37:44:00 3:48:00     36
Claus Abildtrup LLM 43:14:00 39:18:00 3:56:00     37
Gitte Vestergaard LLM 48:48:00 44:48:00 4:00:00     38
Frank Kristensen NGIF 43:33:00 39:27:00 4:06:00     39
Niels Juul Larsen SG Atletik 43:03:00 38:56:00 4:07:00     40
Bjarne Hansen Ryslinge 44:00:00 39:43:00 4:17:00     41
Lasse Meyer Svendborg 46:45:00 41:11:00 5:34:00     42
Marianne Ulrich SG Atletik 52:04:00 46:20:00 5:44:00     43
Pia Jessen SG Atletik 52:30:00 46:37:00 5:53:00     44
Sanne Junge Hansen LLM 53:16:00 46:54:00 6:22:00     45
           
           
           
Nytårsløbet d. 14. januar 2012                       Kort rute   4,6 km  4.6 km      
           
Navn Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Plac.
Per Schleimann Nyborg 45:00:00 44:58:00 0:02:00     1
Rene Andersen Gislev 25:30:00 25:22:00 0:08:00     2
Birgit Pedersen LLM 27:25:00 27:05:00 0:20:00     3
Grethe Hedin Vejle SGIF 35:00:00 34:39:00 0:21:00     4
Anette Andreasen LLM 29:22:00 29:01:00 0:21:00     5
Ulla Groth LLM 54:08:00 54:42:00 0:34:00     6
Rita Thorup NGIF 28:00:00 27:17:00 0:43:00     7
Jørgen Søfeldt NGIF 25:30:00 24:42:00 0:48:00     8
Peter Strandberg Langeskov 22:33:00 21:42:00 0:51:00     9
John Have LLM 25:04:00 24:05:00 0:59:00    10
Bente Kristensen LLM 55:02:00 53:50:00 1:12:00    11
Sven Hedin Vejle SGIF 39:50:00 41:13:00 1:23:00    12
Morten S. Olsen Langeskov 22:41:00 21:17:00 1:24:00    13
Anders Hansen Langeskov 23:00:00 21:18:00 1:42:00    14
Michael Storm Langeskov 28:02:00 26:17:00 1:45:00    15
Kent Larsen Langeskov 27:59:00 26:12:00 1:47:00    16
Kirsten Sørensen LLM 32:50:00 30:55:00 1:55:00    17
Ulla Aagaard LLM 31:30:00 29:34:00 1:56:00    18
Kristoffer Engelbak Langeskov 27:50:00 25:37:00 2:13:00    19
Inge Hansen LLM 57:00:00 54:44:00 2:16:00    20
Kaj Brandt LLM 34:12:00 31:56:00 2:16:00    21
Birgit Sørensen NGIF 34:20:00 31:58:00 2:22:00    22
Marian Jensen LLM 49:00:00 46:36:00 2:24:00    23
Mette Schleimann NGIF 29:30:00 27:03:00 2:27:00    24
Carl Haals NGIF 33:33:00 28:52:00 4:41:00    25
Peter Jensen Nyborg 33:00:00 28:07:00 4:53:00    26
Lilli Mathiasen LLM 35:30:00 29:55:00 5:35:00    27
Kristian Dalgaard Nyborg 30:27:00 24:40:00 5:47:00    28
Ulla Rask LLM 52:49:00 46:12:00 6:37:00    29
Bente Olsen Langeskov 55:00:00 46:38:00 8:22:00    30
Ena Nielsen LLM 58:00:00 48:42:00 9:18:00    31
 
 Nytårsløbet den 15. januar 2011 
 
           
Nytårsløbet d. 15. januar 2011                     Lang rute 7,8 km        
           
Navn Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference      Plac.
Inger Bank Nyborg 46:46:00 46:46:00 0:00:00 1
Erik Andersen Ringe Atletik 39:17:00 39:26:00 0:09:00 2
Jens Andreasen LLM 35:02:00 34:47:00 0:15:00 3
Poul Pedersen LLM 44:00:00 44:17:00 0:17:00 4
Tummy Junge Hansen LLM 33:49:00 33:24:00 0:25:00 5
Kurt Pedersen Vejle Allested 34:18:00 34:45:00 0:27:00 6
Peter Schmidt LLM 37:05:00 36:29:00 0:36:00 7
Tobias Pedersen Ringe Atletik 39:51:00 39:14:00 0:37:00 8
Peter Thomsen Ringe Atletik 39:56:00 39:12:00 0:44:00 9
Jeanette Pedersen LLM 37:41:00 36:46:00 0:55:00 10
Jørgen Skov LLM 42:00:00 42:56:00 0:56:00 11
Jen Pedersen LLM 39:14:00 38:13:00 1:01:00 12
Thomas Irming Rønninge 32:30:00 31:28:00 1:02:00 13
Gitte Vestergaard LLM 46:10:00 45:02:00 1:08:00 14
Åse Andersen Ringe Atletik 38:00:00 39:16:00 1:16:00 15
Dennis Pallisgaard LLM 36:45:00 35:24:00 1:21:00 16
Connie Pedersen LLM 38:57:00 40:27:00 1:30:00 17
Ulrike Henningsen LLM 45:00:00 43:29:00 1:31:00 18
Anne Haals NGIF 44:51:00 43:05:00 1:46:00 19
Steffen Lie LLM 32:10:00 30:22:00 1:48:00 20
Jens Augustinus LLM 40:49:00 39:01:00 1:48:00 21
Steen Skov Hansen LLM 46:25:00 44:24:00 2:01:00 22
Pia Irming Odense 43:00:00 40:58:00 2:02:00 23
Bjarne Hansen Ryslinge 40:00:00 37:56:00 2:04:00 24
Susanne Hebsgaard Ringe Atletik 48:00:00 45:17:00 2:43:00 25
Marianne Lund 42K 37:20:00 34:36:00 2:44:00 26
Lene Hennie LLM 42:03:00 44:49:00 2:46:00 27
Anna Lundin LLM 42:00:00 39:12:00 2:48:00 28
Jan Larsen LLM 46:00:00 43:00:00 3:00:00 29
Lotte Fribo LLM 42:58:00 46:27:00 3:29:00 30
Vivi Lie LLM 50:42:00 46:53:00 3:49:00 31
Nicki Hansen Odense 39:15:00 35:12:00 4:03:00 32
Dorte Reseke Nyborg 42:10:00 37:46:00 4:24:00 33
Ole Larsen Nyborg 36:17:00 30:09:00 6:08:00 34
Henrik Eriksen Nyborg 46:17:00 39:32:00 6:45:00 35
Herløv Hansen Hillerslev 39:39:00   39:39:00 36
John Petersen Langeskov   43:17:00 43:17:00 37
           
           
           
Nytårsløbet d. 15. januar 2011                       Kort rute   4,6 km        
           
Navn Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Plac.
Kirsten Sørensen LLM 32:10:00 32:10:00 0:00:00 1
Grete Hedin Vejle Allested 34:00:00 34:14:00 0:14:00 2
Birgit Pedersen LLM 27:40:00 27:18:00 0:22:00 3
Ulla Rask LLM 52:01:00 52:27:00 0:26:00 4
Gitte Nicolaisen LLM 27:00:00 26:30:00 0:30:00 5
Anne Poulsen NGIF 26:28:00 25:55:00 0:33:00 6
Peter Habsgaard Ringe 27:00:00 26:22:00 0:38:00 7
Jørgen Søfeldt NGIF 29:00:00 28:03:00 0:57:00 8
Sandra Lie LLM 27:24:00 26:17:00 1:07:00 9
Niels Frederiksen NGIF 24:11:00 25:30:00 1:19:00 10
Dorte Vildsø LLM 27:48:00 26:26:00 1:22:00 11
Ulla Aagaard LLM 35:00:00 33:23:00 1:37:00 12
Anne Christina Hansen Nyborg 33:00:00 31:19:00 1:41:00 13
Anders Munch Hansen Nyborg 32:00:00 33:51:00 1:51:00 14
Jette Basnov NGIF 34:00:00 32:08:00 1:52:00 15
Rasmus Poulsen NGIF 23:00:00 21:00:00 2:00:00 16
Ulla Groth LLM 51:06:00 53:07:00 2:01:00 17
Sanne Junge Hansen LLM 32:00:00 29:44:00 2:16:00 18
Mette Schliemann Nyborg 36:00:00 33:15:00 2:45:00 19
Else Ladefoged Nyborg 36:00:00 33:14:00 2:46:00 20
Per Schliemann Nyborg 45:00:00 41:22:00 3:38:00 21
Carl Haals NGIF 31:33:00 27:45:00 3:48:00 22
Ingrid Brandum Odense 55:00:00 50:06:00 4:54:00 23
Charly Brandum Odense 55:00:00 49:58:00 5:02:00 24
Marian Jensen LLM 49:00:00 43:48:00 5:12:00 25
Bent Aslerin Nyborg 40:00:00 34:29:00 5:31:00 26
Bente Kristensen LLM 59:05:00 52:29:00 6:36:00 27
John Have LLM 37:00:00 43:43:00 6:43:00 28
Inge Hansen LLM 60:00:00 53:09:00 6:51:00 29