Løbetræning i Langeskov Løb og Motion

 

Træningstidspunkt:

Tirsdag kl. 18.00

Information om træningen

Se mere nedenfor skemaet

Torsdag kl. 17.00

-       Kl. 17.00 i Langeskov

Mødested:

Langeskovhallen, mellemgangen

Børmosevej 3

5550 Langeskov

Langeskovhallen kl. 17.00.

Eller efter aftale i Nyborg kl. 17.20:

-       ved Volden eller Danehofskolen

-       der er mulighed for samkørsel

Trænere:

Tovholdere:

Thomas Irming

Se under de forskellige løbegrupper.

Peder Møller Jensen

Eller andre med individuelle løbeaftaler.

Hvem kan løbe med:

Mænd, kvinder, unge, ældre, som er løbeglade eller gerne vil være det.

Dem, der vil løbe en tur mellem 7-16 km sammen med andre. Tempo og afstand varierer. Der oprettes gerne kortere løbeture ved behov. Sig frem!

Bad og omklædning

Der er mulighed for bad og omklædning i Langeskovhallen.

-       JA (Langeskovhallen)

-       NEJ (Nyborg)

 

Opvarmning i hallen, tirsdag kl. 18

Vi starter med opvarmning i hallen, hvor vi laver øvelser for hele kroppen med kyndig instruktion fra vores erfarne træner Marianne Junge, inden vi tager ud og løber i fælles flok.

Opvarmningen er for alle tilmeldte i LLM, både løbere og stavgængere / gå-hold.

Se vores facebookgruppe for aktuel information: https://www.facebook.com/groups/langeskov.llm/

Fælles løbetræning

Træner: Thomas Irming

Efter opvarmningen, ca. kl. 18.30, gør vi os klar til at gå ud og løbe i det fri. Vi løber i samlet flok en til to km, hvor tempoet tilpasses den mindst erfarne løber. Vi vil i høj grad have fokus på det sociale aspekt ved løb og så vidt mulig forsøge at ”lege” os gennem træningen. Fælles løbetræningen indeholder eller afsluttes gerne med fartleg af en eller anden art, inden vi deler os op i hold og løber videre. Fartlegen er tilpasset den enkeltes formåen, så alle kan være med og samtidig få noget ud af det.

Løbegrupper efter niveau
Efter fællesturen deler vi os op i de grupper som vi gerne vil løbe i, afhængigt af, hvilket tempo og/eller afstand man vil løbe. Løbetræningen vil vare ca. 1-1½ time, og når den er slut vil man samlet set have løbet så hatten passer. Alt afhængig af form vil det være 5-15 kilometer. Det er ok at stå af undervejs, hvis form eller skade ikke tillader en hel træningsgang.

 Langeskov Løbet den 6. august 2013 - Kvinder 10 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

45.26

275

Anna lundin

LLM

2

47.16

267

Dorte Reseke

Nyborg Løbeklub

3

52.28

262

Anette Nielsen

Sanderum Motion

4

53.59

282

Anne Haals

NGIF

5

54.41

260

Lise Batiste

HC Anderledes

6

55.04

264

Pernille Jensen

LLM

7

56.37

290

Maria Lukasiewicz

Odense

8

57.26

288

Connie Pedersen

LLM

9

57.51

254

Signe Wissing

BR 66 cykling

10

64.50

263

Annette Jensen

LLM

11

68.24

281

Inger Bank

NGIF

 
 Langeskov Løbet den 6. august 2013 - Kvinder 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

25.15

121

Lisa Bachmann

.

2

25.32

154

Pernille Lomann

.

3

25.41

160

Naja Timmermann

LLM

4

25.52

107

Majbrit Koch

Nyborg

5

25.53

286

Hanne Longsted

.

6

25.59

127

Sandra Rasmussen

.

7

26.03

106

Jytte Skytte

Odense TK

8

26.41

108

Lisbeth Rasmussen

NGIF

9

26.54

124

Ulrikke Henningsen

LLM

10

27.38

143

Lis Jeppesen

Nyborg Løbeklub

11

27.48

134

Susanne nielsen

.

12

27.50

155

Trine S. Nielsen

.

13

28.04

118

Jette Pedersen

Nyborg Løbeklub

14

28.29

151

Birgit Christiansen

Nyborg

15

28.57

153

Lene Hennie

LLM

16

29.12

132

Anita Hansen

.

17

29.23

156

Vivi Lie Tofte

LLM

18

29.59

112

Solveig Maibom

Nyborg Løbeklub

19

30.11

129

Lone S. Pedersen

.

20

30.12

125

Tina Henriksen

.

21

30.21

148

Birgit Pedersen

LLM

22

31.00

150

Lilli Mathiasen

LLM

23

31.50

100

Sidsel Erhardt

Langeskov

24

32.45

117

Tina Jørgensen

Nyborg Løbeklub

25

34.17

128

Anette Andreasen

LLM

26

34.49

138

Stine Tuta

.

27

36.23

102

Jane Rasmussen

HC Anderledes

28

36.24

152

Heidi Walstrøm

Langeskov

29

42.14

146

Grethe Hedin

Vejle SGIF

30

43.48

136

Kristina Kronborg

.

31

46.39

135

Anni Johansen

.

32

54.59

142

Jeanette Lindevang

LLM

 
 Langeskov Løbet den 6. august 2013 - Mænd 10 km 
O

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

33.51

257

Hans Mortensen

Løbexperten

2

34.53

272

Henrik Simonsen

Løbexperten

3

39.43

266

Ole Larsen

Nyborg Løbeklub

4

41.40

285

Peter Wihan

Langeskov

5

42.30

258

Steen Jeppesen

Lunterne

6

42.55

261

Claus Batiste

HC Anderledes

7

43.10

271

Steffen Lyder

.

8

43.11

270

Steffen Palm

.

9

43.16

253

Peter Frederiksen

BR 66 cykling

10

44.17

278

Anders Sørensen

LLM

11

44.39

256

Claus Nielsen

OTK

12

44.44

279

Lars Sørensen

Kerteminde Motion

13

46.35

265

Jan Pedersen

LLM

14

46.42

269

Jens Andreasen

LLM

15

46.43

287

Henning Rud Petersen

.

16

47.12

277

Thomas Lindevang

LLM

17

48.22

274

Svend Mortensen

Langeland Cykel og Løb

18

49.12

251

Peter Skov

BR 66 cykling

19

49.13

252

Bo Bekkerlund

BR 66 cykling

20

49.49

276

Stig H. Jensen

Munke Løbeklub

21

51.00

283

Claus Abildtrup

LLM

22

51.40

268

Søren Jacobsen

Nyborg Løbeklub

23

52.10

284

Frank Kristensen

NGIF

24

53.31

280

Jens Augustinus

LLM

25

54.31

259

Christian Batiste

HC Anderledes

26

55.55

289

Jan Pedersen

LLM

27

72.03

273

Per Johansen

Langeland Cykel og Løb

28

78.39

255

Poul Wissing

BR 66 cykling

 
 Langeskov Løbet den 6. august 2013 - Mænd 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

17.24

104

Ronnie Hansen

Odense Atletik

2

17.51

113

Ulrik Johansen

Odense

3

19.07

157

Steffan Pedersen

.

4

19.25

109

Johnny Hansen

Fredericia Løbeklub

5

19.28

159

Ole kring

Sanderum Motion

6

19.50

137

Thomas Irming

LLM

7

22.58

116

Niels Nielsen

Sanderum Motion

8

23.28

126

Henrik Nielsen

.

9

23.50

105

Peter Rasmussen

Langeskov

10

23.51

139

Henrik Nielsen

.

11

24.33

123

Andre Møller

Frørup

12

24.34

130

Chr. S. Pedersen

.

13

24.43

140

Anders Hansen

.

14

24.46

133

Kim Bøgedal

.

15

25.10

120

Anders Phillip

LLM

16

25.29

115

Bjarne Rasmussen

Sanderum Motion

17

26.08

119

Erik Hansen

Nyborg Løbeklub

18

26.29

131

Morten Pedersen

.

19

27.10

158

Søren Bertelsen

Nr. Lyndelse

20

27.11

141

Jonas Walstrøm

Langeskov

21

27.18

122

Dennis Hansen

.

22

27.19

144

Henrik Jeppesen

Nyborg Løbeklub

23

27.29

111

Keld Jensen

Nyborg Løbeklub

24

27.49

110

Bent Rasmusen

Odense

25

28.00

103

Hans Rasmussen

HC Anderledes

26

28.32

101

Peter Erhardt

Langeskov

27

29.17

161

John Pedersen

.

28

31.45

149

Poul Pedersen

LLM

29

32.04

145

Kresten Jensen

.

30

34.34

162

Kaj Brandt

LLM

31

38.00

114

Dennis Jacobsen

Odense Anderledes

32

45.09

147

Sven Hedin

Vejle SGIF

 
 Langeskov Løbet den 6. august 2013 - Piger 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

31.48

50

Rebecca Lindhardt

Langeskov

2

55.04

54

Isabel Pedersen

Odense

 
 Langeskov Løbet den 6. august 2013 - Drenge 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

20.32

51

Niclas Hansen

Fredericia Løbeklub

2

22.30

52

Sofus Møller

Frørup

3

27.59

55

Marius Walstrøm

Langeskov

 
 Langeskov Løbet den 6. august 2013 - Stavgang 5 km 
 

Placering

Tid

Nr

Navn

Klub / By

1

49.36

450

Ulla Rask

LLM

 
 Nytårsløbet den 10. januar 2015

 

Lang rute 7,6 km

Navn

Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
Frank Kristensen NGIF 42:13:00 42:13:00 0:00:00 1
John Petersen NGIF 40:00:00 40:20:00 0:20:00 2
Jens Andreasen LLM 38:12:00 37:49:00 0:23:00 3
Dennis Pallisgaard LLM 36:41:00 37:18:00 0:37:00 4
Finn Kristensen NGIF 38:40:00 38:01:00 0:39:00 5
Gitte Vestergaard LLM 45:10:00 45:53:00 0:43:00 6
Anna Lundin LLM 36:50:00 37:38:00 0:48:00 7
Jørgen Skov LLM 49:15:00 48:22:00 0:53:00 8
Inger Bank NGIF 52:00:00 51:04:00 0:56:00 9
Thomas Irming LLM 29:55:00 31:18:00 1:23:00 10
Svend Mortensen Odense 35:00:00 36:36:00 1:36:00 11
Kurt Pedersen Faaborg Motion 34:48:00 36:28:00 1:40:00 12
Martin Pedersen KBH 38:55:00 40:36:00 1:41:00 13
Jeanette Lindevang Langeskov 45:00:00 47:11:00 2:11:00 14
Kjeld Havmøller LLM 52:10:00 49:56:00 2:14:00 15
Erik Andersen Ringe 43:12:00 45:57:00 2:45:00 16
Connie Pedersen LLM 42:28:00 45:37:00 3:09:00 17
Lilli Mathiasen LLM 45:37:00 48:56:00 3:19:00 18
Britt Pedersen LLM 46:31:00 42:49:00 3:42:00 19
Kaj Brandt LLM 48:13:00 54:17:00 6:04:00 20
Jan Pedersen LLM 41:04:00 47:23:00 6:19:00 21
         
           
Kort rute 4,6 km        
           

Navn

Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
Carl Haals NGIF 27:51:00 27:58:00 0:07:00 1
Christina Møller NGIF 24:59:00 24:43:00 0:16:00 2
Lisbeth Schiang LLM 27:02:00 26:43:00 0:19:00 3
Klaus Møller NGIF 22:17:00 22:54:00 0:37:00 4
Anne Haals NGIF 26:54:00 26:16:00 0:38:00 5
Niels Frederiksen NGIF 27:06:00 28:35:00 1:29:00 6
Helle Edvardsen NGIF 30:00:00 28:16:00 1:44:00 7
Marianne Kristensen NGIF 44:42:00 42:30:00 2:12:00 8
Lene Hennie LLM 35:30:00 32:05:00 3:25:00 9
Britta Nielsen NGIF 40:00:00 31:36:00 8:24:00 10
Hans Jørgen Nielsen Langeskov 55:05:00 46:14:00 8:51:00 11
May Britt Nielsen LLM 55:05:00 46:05:00 9:00:00 12
Poul Erik Nielsen Hesselager 45:00:00 34:17:00 10:43:00 13
         
           

Hurtigste tider

Lang rute 7,6 km        
           

Navn

Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
Thomas Irming LLM 29:55:00 31:18:00 1:23:00 1
Kurt Pedersen Faaborg Motion 34:48:00 36:28:00 1:40:00 2
Svend Mortensen Odense 35:00:00 36:36:00 1:36:00 3
Dennis Pallisgaard LLM 36:41:00 37:18:00 0:37:00 4
Anna Lundin LLM 36:50:00 37:38:00 0:48:00 5
Jens Andreasen LLM 38:12:00 37:49:00 0:23:00 6
Finn Kristensen NGIF 38:40:00 38:01:00 0:39:00 7
John Petersen NGIF 40:00:00 40:20:00 0:20:00 8
Martin Pedersen KBH 38:55:00 40:36:00 1:41:00 9
Frank Kristensen NGIF 42:13:00 42:13:00 0:00:00 10
Britt Pedersen LLM 46:31:00 42:49:00 3:42:00 11
Connie Pedersen LLM 42:28:00 45:37:00 3:09:00 12
Gitte Vestergaard LLM 45:10:00 45:53:00 0:43:00 13
Erik Andersen Ringe 43:12:00 45:57:00 2:45:00 14
Jeanette Lindevang Langeskov 45:00:00 47:11:00 2:11:00 15
Jan Pedersen LLM 41:04:00 47:23:00 6:19:00 16
Jørgen Skov LLM 49:15:00 48:22:00 0:53:00 17
Lilli Mathiasen LLM 45:37:00 48:56:00 3:19:00 18
Kjeld Havmøller LLM 52:10:00 49:56:00 2:14:00 19
Inger Bank NGIF 52:00:00 51:04:00 0:56:00 20
Kaj Brandt LLM 48:13:00 54:17:00 6:04:00 21
         

 

Kort rute 4,6 km        
           

Navn

Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
Klaus Møller NGIF 22:17:00 22:54:00 0:37:00 1
Christina Møller NGIF 24:59:00 24:43:00 0:16:00 2
Anne Haals NGIF 26:54:00 26:16:00 0:38:00 3
Lisbeth Schiang LLM 27:02:00 26:43:00 0:19:00 4
Carl Haals NGIF 27:51:00 27:58:00 0:07:00 5
Helle Edvardsen NGIF 30:00:00 28:16:00 1:44:00 6
Niels Frederiksen NGIF 27:06:00 28:35:00 1:29:00 7
Britta Nielsen NGIF 40:00:00 31:36:00 8:24:00 8
Lene Hennie LLM 35:30:00 32:05:00 3:25:00 9
Poul Erik Nielsen Hesselager 45:00:00 34:17:00 10:43:00 10
Marianne Kristensen NGIF 44:42:00 42:30:00 2:12:00 11
May Britt Nielsen LLM 55:05:00 46:05:00 9:00:00 12
Hans Jørgen Nielsen Langeskov 55:05:00 46:14:00 8:51:00 13
         
           
 

 

 

 Nytårsløbet den 12. januar 2013 
 
           
Nytårsløbet d. 12. januar 2013                     Lang rute 7,8 km        
           
Navn Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
Peder Møller Jensen LLM 37:25:00 37:28:00 0:03:00        1
Henrik Eriksen Nyborg 38:09:00 38:31:00 0:22:00        2
Anita Hagelsker Kerteminde 43:08:00 42:45:00 0:23:00        3
Steen Skov Madsen LLM 44:40:00 44:16:00 0:24:00        4
Rita Thorup NGIF 50:01:00 49:36:00 0:25:00        5
Ole Larsen NGIF 30:17:00 29:51:00 0:26:00        6
Thomas Irming LLM 30:30:00 29:54:00 0:36:00        7
Anna Lundin LLM 37:00:00 36:23:00 0:37:00        8
Jørgen Skov LLM 45:03:00 44:17:00 0:46:00        9
Gitte Westergaard LLM 45:48:00 44:54:00 0:54:00       10
Lene Hansen Kerteminde 43:39:00 42:45:00 0:54:00       11
Kurt Pedrsen Vejle/Allested 34:52:00 35:51:00 0:59:00       12
Erik Andersen Ringe 39:40:00 40:45:00 1:05:00       13
Aase Andersen Ringe 39:34:00 40:40:00 1:06:00       14
Vivi Lie LLM 46:00:00 44:47:00 1:13:00       15
Inger Bank NGIF 52:01:00 50:46:00 1:15:00       16
Dennis Pallisgaard LLM 37:20:00 36:01:00 1:19:00       17
Andre Møller Frørup 43:00:00 41:32:00 1:28:00       18
Connie Pedersen LLM 43:16:00 41:23:00 1:53:00       19
Inger Mechlenburg Frørup 42:00:00 44:01:00 2:01:00       20
Sanne Junge Hansen LLM 47:00:00 44:50:00 2:10:00       21
Karin Aagaard NGIF 46:48:00 44:38:00 2:10:00       22
Poul Pedersen LLM 50:00:00 47:49:00 2:11:00       23
Jens Andreasen LLM 37:59:00 35:48:00 2:11:00       24
Finn kristiansen NGIF 39:00:00 36:32:00 2:28:00       25
Frank kristensen NGIF 43:30:00 40:58:00 2:32:00       26
Torben Aagaard NGIF 42:28:00 39:16:00 3:12:00       27
Anne Haals NGIF 45:44:00 42:19:00 3:25:00       28
John Petersen NGIF 43:00:00 39:25:00 3:35:00       29
Claus Abildtrup LLM 44:00:00 39:55:00 4:05:00       30
Jan Pedersen LLM 43:24:00 39:13:00 4:11:00       31
Jannie Mann NGIF 51:20:00 46:47:00 4:33:00       32
Jens Augustinus LLM 44:50:00 39:53:00 4:57:00       33
Bente Abildtrup LLM 46:47:00 41:24:00 5:23:00       34
Marianne Christina NGIF 53:10:00 47:39:00 5:31:00       35
Kirsten Jacobsen NGIF 53:00:00 46:53:00 6:07:00       36
Karin Holst Nyborg Trim 57:00:00 50:21:00 6:39:00       37
Nadja Holst Nyborg Trim 57:00:00 50:19:00 6:41:00        38
Henrik Skytte Skellerup 42:30:00 35:36:00 6:54:00       39
Connie Reimer NGIF 55:00:00 47:10:00 7:50:00       40
           
           
           
Nytårsløbet d. 12. januar 2013                       Kort rute   4,6 km        
           
Navn Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
Jørgen Søfeldt NGIF 26:15:00 26:18:00 0:03:00        1
Sofus Møller Frørup 21:00:00 20:55:00 0:05:00        2
Niels Frederiksen NGIF 27:54:00 27:30:00 0:24:00        3
Anders Pallisgaard LLM 22:12:00 21:15:00 0:57:00        4
Anette Andreasen LLM 30:20:00 31:34:00 1:14:00        5
Birgit Pedersen LLM 28:24:00 27:09:00 1:15:00        6
Mette Schleinann NGIF 28:20:00 26:52:00 1:28:00        7
Per Schleimann NGIF 47:00:00 45:04:00 1:56:00        8
Benedicte Møller Frørup 33:00:00 30:50:00 2:10:00        9
Kaj Brandt LLM 39:20:00 36:47:00 2:33:00       10
Ulla Groth LLM 55:00:00 51:05:00 3:55:00       11
Ulla Haugsted Hesselager 48:00:00 44:03:00 3:57:00       12
Ulla Rask LLM 52:00:00 45:12:00 6:48:00       13
Lili Mathiasen LLM 37:02:00 29:28:00 7:34:00       14
 
 Nytårsløbet den 9. januar 2016

 

Lang rute 7,6 km

Gert Rasmussen Rønninge 41:43:00 41:43:00 0:00:00 1
Kurt Pedersen Vejle/Allested 37:12:00 37:04:00 0:08:00 2
Frank Dall NGIF 43:43:00 43:51:00 0:08:00 3
Karin Bruun Hesselager 44:20:00 44:31:00 0:11:00 4
Jens Andreasen LLM 37:30:00 37:43:00 0:13:00 5
Jan Hansen NGIF 44:01:00 43:47:00 0:14:00 6
Søren Moss Birkende 42:42:00 42:24:00 0:18:00 7
Kenneth Buur LLM 39:47:00 39:23:00 0:24:00 8
Bøje Jensen NGIF 42:50:00 42:18:00 0:32:00 9
Dennis Pallisgaard LLM 37:20:00 36:45:00 0:35:00 10
Anna Lundin LLM 37:30:00 36:52:00 0:38:00 11
Steen Christiansen LLM 37:30:00 36:50:00 0:40:00 12
Finn Kristensen NGIF 37:35:00 38:25:00 0:50:00 13
Michael Vernegren Søndersø 34:12:00 33:19:00 0:53:00 14
H.C. Hansen NGIF 40:40:00 39:29:00 1:11:00 15
Anne Marie Rasmussen Rønninge 43:00:00 41:40:00 1:20:00 16
Arnold Jensen Rønninge 41:20:00 39:49:00 1:31:00 17
Erik Andersen Ringe 41:39:00 40:05:00 1:34:00 18
Jørgen Skov LLM 46:05:00 48:01:00 1:56:00 19
Connie Pedersen Langeskov 42:23:00 44:28:00 2:05:00 20
Thomas Irming LLM 33:00:00 30:51:00 2:09:00 21
Aase Andersen Ringe 43:13:00 40:29:00 2:44:00 22
Dorthe Due LLM 47:00:00 49:52:00 2:52:00 23
Karin Aagaard Hesselager 48:08:00 45:09:00 2:59:00 24
Jeanette Lindevang Langeskov 42:20:00 39:19:00 3:01:00 25
Majbritt Nielsen LLM 45:30:00 49:58:00 4:28:00 26
Jørgen Blacha Odense 51:00:00 45:11:00 5:49:00 27
Tina Østergaard LLM 41:03:00 47:00:00 5:57:00 28
         
           
Kort rute 4,6 km        
         
 
Poul Erik Nielsen Hesselager 31:10:00 31:01:00 0:09:00 1
Mette Schlieman NGIF 28:10:00 27:50:00 0:20:00 2
Anne Haals NGIF 44:12:00 44:43:00 0:31:00 3
Poul Pedersen LLM 28:00:00 28:35:00 0:35:00 4
Marianne kristensen NGIF 44:00:00 44:38:00 0:38:00 5
Gerner Pedersen Nyborg 22:22:00 23:07:00 0:45:00 6
Sywen Sørensen Odense 27:00:00 27:52:00 0:52:00 7
Solvej Maibom Nyborg 27:30:00 26:36:00 0:54:00 8
Keld Jensen Nyborg 28:00:00 27:01:00 0:59:00 9
Carsten Gudbjerg Ullerslev 30:31:00 31:32:00 1:01:00 10
Birgit Pedersen LLM 29:00:00 27:58:00 1:02:00 11
Helle Edvardsen NGIF 26:30:00 25:28:00 1:02:00 12
Ida Vernegren Søndersø 42:20:00 41:17:00 1:03:00 13
Pia Vernegren Søndersø 42:21:00 41:18:00 1:03:00 14
Carl Haals NGIF 26:44:00 25:40:00 1:04:00 15
Susan Pedersen Odense 30:05:00 28:37:00 1:28:00 16
Lisbeth Schiang LLM 26:02:00 24:28:00 1:34:00 17
Niels Frederiksen NGIF 30:21:00 27:56:00 2:25:00 18
Kathrin Frederiksen NGIF 39:20:00 36:44:00 2:36:00 19
Britt Petersen LLM 27:00:00 24:16:00 2:44:00 20
Noah Due LLM 45:00:00 42:12:00 2:48:00 21
Lars Due LLM 45:00:00 42:11:00 2:49:00 22
Lilli Mathiasen LLM 35:07:00 32:17:00 2:50:00 23
Benjamin Vernegren Søndersø 23:23:00 26:34:00 3:11:00 24
Jan Pedersen Langeskov 26:04:00 29:29:00 3:25:00 25
Jesper Hansen LLM 41:00:00 33:02:00 7:58:00 26
Alfred Ørskov Hansen LLM 41:00:00 33:00:00 8:00:00 27
         

Hurtigste tider

Lang rute 7,6 km        
           

Navn

Klub/By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
         

 

Thomas Irming LLM 33:00:00 30:51:00 2:09:00 1
Michael Vernegren Søndersø 34:12:00 33:19:00 0:53:00 2
Dennis Pallisgaard LLM 37:20:00 36:45:00 0:35:00 3
Steen Christiansen LLM 37:30:00 36:50:00 0:40:00 4
Anna Lundin LLM 37:30:00 36:52:00 0:38:00 5
Kurt Pedersen Vejle/Allested 37:12:00 37:04:00 0:08:00 6
Jens Andreasen LLM 37:30:00 37:43:00 0:13:00 7
Finn Kristensen NGIF 37:35:00 38:25:00 0:50:00 8
Jeanette Lindevang Langeskov 42:20:00 39:19:00 3:01:00 9
Kenneth Buur LLM 39:47:00 39:23:00 0:24:00 10
H.C. Hansen NGIF 40:40:00 39:29:00 1:11:00 11
Arnold Jensen Rønninge 41:20:00 39:49:00 1:31:00 12
Erik Andersen Ringe 41:39:00 40:05:00 1:34:00 13
Aase Andersen Ringe 43:13:00 40:29:00 2:44:00 14
Anne Marie Rasmussen Rønninge 43:00:00 41:40:00 1:20:00 15
Gert Rasmussen Rønninge 41:43:00 41:43:00 0:00:00 16
Bøje Jensen NGIF 42:50:00 42:18:00 0:32:00 17
Søren Moss Birkende 42:42:00 42:24:00 0:18:00 18
Jan Hansen NGIF 44:01:00 43:47:00 0:14:00 19
Frank Dall NGIF 43:43:00 43:51:00 0:08:00 20
Connie Pedersen Langeskov 42:23:00 44:28:00 2:05:00 21
Karin Bruun Hesselager 44:20:00 44:31:00 0:11:00 22
Karin Aagaard Hesselager 48:08:00 45:09:00 2:59:00 23
Jørgen Blacha Odense 51:00:00 45:11:00 5:49:00 24
Tina Østergaard LLM 41:03:00 47:00:00 5:57:00 25
Jørgen Skov LLM 46:05:00 48:01:00 1:56:00 26
Dorthe Due LLM 47:00:00 49:52:00 2:52:00 27
Majbritt Nielsen LLM 45:30:00 49:58:00 4:28:00 28
Kort rute 4,6 km        
           

Navn

Klub/ By Forv. tid Fakt. tid Difference Placering
         
 
Gerner Pedersen Nyborg 22:22:00 23:07:00 0:45:00 1
Britt Petersen LLM 27:00:00 24:16:00 2:44:00 2
Lisbeth Schiang LLM 26:02:00 24:28:00 1:34:00 3
Helle Edvardsen NGIF 26:30:00 25:28:00 1:02:00 4
Carl Haals NGIF 26:44:00 25:40:00 1:04:00 5
Benjamin Vernegren Søndersø 23:23:00 26:34:00 3:11:00 6
Solvej Maibom Nyborg 27:30:00 26:36:00 0:54:00 7
Keld Jensen Nyborg 28:00:00 27:01:00 0:59:00 8
Mette Schlieman NGIF 28:10:00 27:50:00 0:20:00 9
Sywen Sørensen Odense 27:00:00 27:52:00 0:52:00 10
Niels Frederiksen NGIF 30:21:00 27:56:00 2:25:00 11
Birgit Pedersen LLM 29:00:00 27:58:00 1:02:00 12
Poul Pedersen LLM 28:00:00 28:35:00 0:35:00 13
Susan Pedersen Odense 30:05:00 28:37:00 1:28:00 14
Jan Pedersen Langeskov 26:04:00 29:29:00 3:25:00 15
Poul Erik Nielsen Hesselager 31:10:00 31:01:00 0:09:00 16
Carsten Gudbjerg Ullerslev 30:31:00 31:32:00 1:01:00 17
Lilli Mathiasen LLM 35:07:00 32:17:00 2:50:00 18
Alfred Ørskov Hansen LLM 41:00:00 33:00:00 8:00:00 19
Jesper Hansen LLM 41:00:00 33:02:00 7:58:00 20
Kathrin Frederiksen NGIF 39:20:00 36:44:00 2:36:00 21
Ida Vernegren Søndersø 42:20:00 41:17:00 1:03:00 22
Pia Vernegren Søndersø 42:21:00 41:18:00 1:03:00 23
Lars Due LLM 45:00:00 42:11:00 2:49:00 24
Noah Due LLM 45:00:00 42:12:00 2:48:00 25
Marianne kristensen NGIF 44:00:00 44:38:00 0:38:00 26
Anne Haals NGIF 44:12:00 44:43:00 0:31:00 27